ЦСКА спечели столичното дерби срещу Локомотив с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Главният рефер Цветан Кръстев едвам удържа срещата, показа 9 жълти картона

Лидерът в А група ЦСКА се наложи с 3:0 над столичния Локомотив в мач от IX кръг на първенството. Мачът бе наситен с напрежение и  груба игра, а главният рефер Цветан Кръстев неведнъж се налагаше да се намесва при възникнали конфликти между футболистите. Гол на "железничарите" бе отменен в 37-ата минута заради нарушение на Ранджелович. ЦСКА поведе в началото на второто полувреме с гол на Жуан Филипе, а Серджиу Буш удвои преднината на "червените" в 57-ата минута. В четвъртата минута на добавеното време на срещата резервата Орелен Жоаким направи резултата класически.

Първото полувреме на срещата между двата тима ще се запомни предимно с множеството единоборства и нарушения, а главният рефер на двубоя Цветан Кръстев положи големи усилия да успокои страстите на терена.

ЦСКА нападаше предимно по десния фланг, а в 13-ата минута Вальо Илиев не успя да насочи топката във вратата на Митрев след прострелно центриране именно от дясното крило.

Играта се накъса в средата на първата част и реферът се наложи на няколко пъти да се намесва и да прекратява назряващите конфликти между футболистите.

Въпреки че ЦСКА доминираше на терена, „железничарите” първи стигнаха до попадение, което обаче бе отменено. В 37-ата минута след центриране от ъглов Ранджелович скочи и нанесе удар с глава, топката влезна в мрежата на ЦСКА, но главният рефер отсъди нарушение и голът бе отменен.

Атаките на ЦСКА по десния фланг продължиха и през второто полувреме и след пробив на Силва в 52-ата минута „червените” поведоха в резултата. Тони Силва направи пробив отдясно, след което върна топката към Жуан Филипе, който си я спря и необезпокояван от никой с прецизен удар прати кълбото във вратата на Митрев – 1:0 за ЦСКА.

Само пет минути по-късно домакините удвоиха аванса си в срещата след изключително груба грешка на Елтон. Бразилецът върна топка към вратаря Митрев, но пасът бе прекалено слаб и Серджиу Буш стигна първи до нея и чукна леко кълбото, пращайки го във вратата на столичните „железничари” – 2:0 за ЦСКА.

Напрежението отново нарасна на терена и за по-малко от 20 минути реферът показа 5 жълти картона.

В 79-ата минута Маркиньос показа техника в наказателното поле, измами вратаря Митрев и защитник, но не му се отдаде възможност да стреля към вратата, на която бяха застанали няколко защитника на гостите, подаде към Тони Силва, но ударът на португалеца мина над вратата.

В самия край на срещата влезлият като резерва Орелен Жоаким направи резултата класически. Удар на Жоаким от границата на наказателното поле бе париран от защитник, топката не бе изчистена навреме от защитата и Жоаким успя да стигне до нея и да я прати в мрежата -3:0 за „червените”.

Веднага след гола изтече и четириминутното продължение, след което главният рефер на двубоя Цветан Кръстев даде край на срещата.