Вашингтон най-после бе победен, столичани паднаха от Бъфало

Детройт продължава силния си ход, шампионът Чикаго отново загуби

Бъфало прекъсна серията от шест поредни победи на Вашингтон, като надделя с 3:2 след продължение в среща от НХЛ.

Зрелищна индивидуална акция на Томаш Ванек минута преди края на продължението донесе първа победа на Бъфало у дома през този сезон.

Вашингтон поведе през първата третина с гол на Карл Алцнер, но Бъфало доминира през втората част и обърна резултата с голове на Стив Монтадор и Томаш Ванек. Никлас Бакстрьом изравни в третия период и прати мача в продължение.

Иржи Худлер вкара първия си гол в НХЛ от близо 20 месеца и помогна на Детройт да победи Колорадо с 3:1. Худлер, който се завърна в Детройт, след като прекара миналия сезон в Русия, вкара за 2:0. Другите две попадения за "червените криле" забиха Тод Бертуци и Дани Клиъри.

Детройт вече има 9 победи в последните 11 мача.

Евгени Малкин реализира хеттрик за победата на Питсбърг с 4:2 като гост на Атланта. Сидни Крозби добави гол и две асистенции за "пингвините".

Носителят на купа "Стенли" Чикаго допусна трета поредна загуба след поражение с 3:4 (след дузпи) при гостуването на Нешвил. Кал О'Рийли отбеляза единствения гол при наказателните удари и донесе втора поредна победа за Нешвил.