„Гражданите” укротиха „тигрите” в мач с 6 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Английският шампион надви Хъл Сити с 4:2

Английският шампион Манчестър Сити постигна първа победа от три кръга насам, след като успя да надвие като гост Хъл Сити с 4:2.

„Гражданите” пропиляха аванс от две чисти попадения през първото полувреме, но в крайна сметка съумяха да грабнат трите точки от шестия кръг на английската Висша лига и така да съберат 11 в своя актив.

Срещата започна отлично за гостите и те поведоха с две попадения още след първите десетина минути.

В седмата Серхио Агуеро откри резултата с красив гол от воле, възползвайки се от карамбол в пеналта на съперника, а в 11-ата Един Джеко реализира не по-малко атрактивно попадение с удар от ъгъла на наказателното поле в горния ъгъл – 2:0.

След попадението обаче „гражданите” допуснаха отпускане в своите редици и домакините се възползваха.

В 21-ата минута Лиъм Росеньор проби по фланга и центрира остро, а лятното попълнение на гостите Еляким Мангала вкара с глава в собствената си мрежа – 1:2.

Малко по-късно отново младият французин сбърка в наказателното поле и фаулира Абел Ернандес, а уругвайският нападател, закупен това лято от Палермо за рекордните 12 млн. паунда, сам реализира отсъдената дузпа и възстанови статуквото – 2:2.

При този резултат дойде и почивката, но след нея шампионите отново стигнаха до преднина. Това се случи в 68-ата минута, когато Давид Силва изведе Джеко и нападателят се разписа за втори път в срещата.

Точка на спора сложи неостаряващият Франк Лампард, който вкара гол във втори пореден мач, след като в предния реализира срещу бившия си тим Челси за равенството 2:2. Този път халфът се появи на терена в 72-ата минута, а в 87-ата оформи крайното 4:2 в полза на своя тим.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от VI кръг на ВЛ:

Ливърпул – Евертън 1:1
1:0 Стивън Джерард (’65)
1:1 Фил Джагиелка (’90)

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 2:1
1:0 Рууни (‘5)
2:0 Ван Перси (’22)
2:1 Диафра Сако (’37)

Хъл Сити - Манчестър Сити 2:4