Божинов с контузия при драматично реми на Тернана

Гълъбинов влезе като резерва за Ливорно при 1:2 срещу Авелино

Българският нападател Валери Божинов получи контузия при драматично равенство 1:1 на Тернана при гостуването на Латина в мач от шестия кръг на италианската втора дивизия. Божинов получи мускулна травма и беше заменен принудително в 41-ата минута от Фелипе Авенати.

Домакините поведоха с попадение на Рикардо Броско след час игра, но Фабио Чераволо изравни във втората минута на добавеното време.

В друг мач от кръга българският национал Андрей Гълъбинов влезе като резерва за Ливорно при загубата с 1:2 от бившия му отбор Авелино като гост.

Гълъбинов се появи в игра в средата на второто полувреме при резултата 1:1 на мястото на Аниело Кутоло. Домакините стигнаха до победата след точен изстрел на Джанмарио Коми минута преди края. Лидер е Перуджа с 14 точки, а Авелино излезе на втора позиция с 11 точки. Тернана е шести с 9 точки, а Ливорно е десети с 8 точки.