ЦСКА остана на върха след обрат над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Красив гол на Антон Карачанаков вдъхнови „червените” за успеха

ЦСКА остана на върха в А група след обрат над Берое в дербито от десетия кръг на първенството, което се проведе на стадиона в Стара Загора пред около 10 000 зрилети. „Червените” победиха с 2:1. По този начин  удължиха серията от 34 мача без за заралии над „армейците” в рамките на 24 години.

Резултатът бе открит още в 10-ата минута от Димо Бакалов. През второто полувреме Антон Карачанаков и Серджиу Буш донесоха успехи за ЦСКА.

Така, ЦСКА е продължава да е лидер в класирането с 21 точки, а Берое е четвърти с 18 точки.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Берое показа огромно желание за победа  още в началните минути на двубоя. Футболистите на треньора Петър Хубчев стартираха по-агресивно от столичния си съперник. В 9-ата минута обаче домакините трябваше да направят принудителна смяна. Костадинов се сблъска тежко с Фелипе  и не може да продължи. На негово място влезе Димо Бакалов, върху чието рамо явно бе кацнало птиченцето на късмета. Секунди след като се появи на зеления килим той даде преднина на „зелено-белите”. Бакалов се възползва от груба грешка на Дивиш, който не успя да избие добре топката след удар на Венци Христов, и при добавката не сбърка. Ситуацията много напомни на едно от грешките на бившия вратар на Левски Стефано Кунчев отново на този стадион, когато Берое спечели с 2:1.

Гостите от София направиха всичко по силите си да изравнят, но така и не успяха. На няколко пъти румънското острие на „червените” Серджиу Буш стреля опасно, за щастие на Благой Макенджиев ударите не попаднаха в очертанията на неговата врата. Отборът на ЦСКА атакуваше активно и по двата фланга. Тони Силва и Тончи Кукоч бяха в основата на повечето опасности. Сашо Тунчев също се включваше активно при статичните положения, като веднъж успя да отправи коварен удар с глава, но профуча покрай гредата.

Отборът на Берое не се задоволи с този гол преднина и се опита да вкара и втори напълно да овладее контрола в срещата. Домакините продължиха да атакуват остро и да налагат преса на „червените”.  Венци Христов отправи истинска бомба от пряк свободен удар от около 35 метра, което много затрудни Дивиш. Игор Джоман и Салим Кергар също опитаха късмета си със силни удари, но без резултата.

Треньорът на заралии се наложи да извърши втора принудителна смяна в края на полувремето. Веселин Пенев се сблъска тежко с вратаря Макенджиев и се наложи да също да напусне терена.

През второто полувреме Берое продължи да контролира събитията на терена. Домакините играха с видимо спокойствие, отнемаха лесно топката  и тормозеха отбраната на „армейците”. От своя страна, гостите действаха на моменти много колебливо и хаотично, без да притеснят реално вратаря на Берое.

Стигна се обаче до 69-ата минута, когато за ЦСКА бе отсъден пряк свободен удар от изгодна позиция. Зад топката влезе влезлият като резерва Антон Карачанаков и изпълни своя специалитет по безупречен начин. Благой Макенджиев дори не мръдна от голлинията при това изпълнение.

След гола гостите заиграха по-мобилизирано и концентрирано. Футболистите на Берое се стъписаха и това се отрази. В 81-та минута Буш се разписа във вратата на заралии, след като завърши добра атака на „червените”. Жоаким го намери много добре с прецизен пас в наказателното поле.

До края Берое се опита да възстанови равенството. На два пъти пред Венци Христов се откриха чудесни възможности, но той не намери очертанията на вратата. Секунди преди края Буш излезе сам срещу Макенджиев, но вратарят изби удара му. Така завърши двубоя и прокобата за Берое срещу ЦСКА продължи.

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона