Литекс би десетима от Марек с три късни гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червен картон на Денис Пидев прекърши съпротивата на гостите, тийнейджър влезе като резерва и блесна с два гола

Литекс стигна до чиста победа с 3:0 над Марек в последния мач от десетия кръг на А група. Домакините доминираха през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки в двубоя. Ключов момент в мача бе вторият жълт картон на Денис Пидев в 61-ата минута, което отслаби защитата на гостите. В 73-ата минута Джордан октри резултата с точен удар с глава, а резервата Георги Минчев добави още два гола в сметката на Литекс в 85-ата и 90-та минути.

Литекс изигра добро първо полувреме,  в което доминираше на терена и не даде възможност на гостите от Дупница да притеснят Баривиейра.

„Оранжевите” натиснаха своя съперник още в първите минути, но отбраната на Марек се справи отлично във всяка ситуация. Теренът на градския стадион в Ловеч бе изключително тежък, което допълнително затрудни футболистите на двата тима.

Димитър Андонов пробва да изчисти топка в 10-ата минута, но вместо това изрита чим, кълбото попадна в Джордан, който бързо стреля, но кълбото премина встрани от вратата на Михайлов.

Литекс често атакуваше по двата фланга, но бранителите на гостите бяха добре подредени и не  допуснаха сериозни грешки.

Литекс получи правото да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Михайлов в 30-ата минута. Страхил Попов се засили да бие, но се спря, след което Ваюши нанесе удар и бе близо до гола, но Емил Михайлов плонжира и изби.

Джордан направи фрапантен пропуск в началото на второто полувреме. Ваюши навлезе в полето на Марек и подаде към Джордан, който на празна врата от около 2 метра прати топката над напречната греда.

Денис Пидев получи втори жълт картон в 61-ата минута и бе изгонен, което се оказа решаващо в двубоя.

Литекс продължи с острите си атаки и след центриране от десния фланг в 73-ата минута стигна до откриване на резултата. Страхил Попов центрира във вратарското поле на гостите, където Джордан надскочи Виячки и прати топката в мрежата на Михайлов 1:0 за Литекс.

В игра за Литекс десет минути преди края на срещата влезе Георги Минчев, който отбеляза две попадения в рамките на 5 минути. В 85-ата Минчев бе изведен зад защитата на Марек, ударът му срещна левия страничен стълб на вратата и влезе в мрежата за 2:0.

Пет минути по-късно страхотен удар на младока от границите на наказателното поле остави безпомощен Емил Михайлов, оформяйки крайния резултат – 3:0.

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен