Стоук с първи домакински успех за сезона във ВЛ

Питър Крауч вкара единствения гол в мача с Нюкасъл

Стоук Сити постигна дебютната си домакинска победа за сезона в английското първенство, след като се наложи над Нюкасъл с минималното 1:0 в последния мач от шестия кръг на Висшата лига.

„Грънчарите” успяха да открият резултата още в 15-ата минута, когато взетият под наем от Челси нигериец Виктор Моузес центрира към Питър Крауч, а високият нападател се разписа с глава за 1:0.

След попадението момчетата на Марк Хюз предприеха изчаквателна тактика и разчитаха предимно на котраатаки, които бяха доста опасни.

В 23-ата минута наставникът на домакинтие трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Маме Диуф се контузи и бе заменен от Марко Арнаутович.

До края на първото полувреме „свраките” се опитаха да изравнят, но трудно стигаха до чисти голови положения, макар че в 43-ата минута Асмир Бегович трябваше да се намесва решително след далечен удар на Янмаат.

Почти веднаха след паузата резервата Арнаутович нацели гредата, но като цяло двата отбора трудно достигаха до чисти голови положения и в крайна сметка Стоук стигна до успеха.

След него „грънчарите” вече имат 8 точки, с пет повече от състава на Нюкасъл, който остава в зоната на изпадащите.

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати