Цвети Пиронкова не затрудни световната лидерка (ВИДЕО)

Серина Уилямс проби 4 пъти подаването на първата ракета на България

Първата ракет на България при жените Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Пекин. Пиронкова загуби от световната номер 1 Серина Уилямс след 2-6, 3-6 за 72 минути на корта. Поражението е трето за пловдивчанката в три мача срещу американката.

Първият сет мина през доста обрати. Първо Серина проби още първия сервис на Цвети, въпреки че българката докара нещата до 40:40 от 0:40. Пиронкова опита да се върне в сета като върна пробива в петия гейм и намали изоставането си на 2-3, но вместо да вземе своето подаване и да изравни, тя допусна нов пробив и то на нула и Уилямс водеше с 4-2. В осмия гейм Серина Уилямс отново успя да направи пробив, неин трети само в този сет и спечели частта с 6-2.

Пиронкова изпусна отличен шанс на старта на втория сет и пропиля аванс от 40-0 на сервиса на американката, която показа характер и си взе подаването. До осмия гейм всичко вървеше нормално без пробиви, но когато Цвети сервираше при 3-4 допусна първия пробив, което се оказа фатално. Серина поведе с 5-3 и не остави шанс на българката в следващия гейм, а така затвори и мача след 6-3 във втория сет.

Надал не знае дали ще играе на "Ролан Гарос"

"Ще участвам, само ако усещам, че мога да постигна нещо значимо"