Гол от дузпа донесе нов минимален успех на Байерн (М) в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Томас Мюлер бе точен от бялата точка и донесе победата на "баварците" на празния "Арена Химки"

Байерн (Мюнхен) победи с минималното 1:0 в гостуването си на ЦСКА (Москва) от група "Е" на Шампионската лига. Томас Мюлер от дузпа в 22-рата минута донесе трите точки за "баварците".

Българския национал Георги Миланов игра пълни 90 минути за "армейците", като се отличи с един опасен удар към Нойер през първата част, който обаче бе отразен от стража на гостите.

Двубоят се игра пред празни трибуни, заради наказанието, което УЕФА наложи на руския тим още миналия сезон. В последния си мач (загубата с 1:5 от Рома) "армейските" фенове отново влязоха в сблъсъци с полицията в Рим, за което ЦСКА може да изиграе и останалите си две домакинства от груповата фаза без публика.

В 22-рата минута "баварците" получиха възможност да изпълняват дузпа, след като Марио Гьотце бе съборен в наказателното поле. За топката застана Томас Мюлер, който не остави абсолютно никакви шансове на Акинфеев.

Московчани веднага взеха инициативата и тръгнаха към вратата на Нойер. Муса първи пропусна, след като Нойер спаси удара му, останал очи в очи с нападателя на ЦСКА. Малко по-късно Еременко стреля опасно по диагонала, но топката кацна на сглобката на гредите.

В края на полувремето Байерн можеше да поведе с 2:0, но последователно Робен, Левандовски и Гьотце не успяха да намерят път към вратата на Акинфеев.

През втората част "баварците" създадоха поне половин дузина опасни положения, но доста аристократично ги пропиляха. Акинфеев също имаше основна заслуга за това "армейците" да загубят с минималното 0:1.

В последните минути на двубоя Шакири излезе сам срещу руския страж, който отново реагира бързо, скъси ъгъла и успя да блокира ъгъла му.

Така, ЦСКА остава на дъното с две загуби, докато Байерн вече има шест точки след два мача.