Детройт смаза Сейнт Луис със 7:3 след четири шайби в последната част

Отборът с най-добри показатели от началото на сезона Вашингтон записа 14-а победа след 4:2 над Бъфало

Детройт вкара четири безответни гола в третия период и победи със 7:3 един от основните си съперници в Централната дивизия на НХЛ Сейнт Луис. След първите две третини резултатът бе 3:3, но само за три минути в последната част "червените крила" вкараха четири гола и стигнаха до победата.

Дясното крило Дани Клиъри даде началото на головата серия 7:34 минути преди края на мача с втория си гол в мача, а останалите три попадения до края вкараха Хенрик Зетерберг, Брад Стюърт и Томас Холмстрьом.

Отборът с най-добри показатели от началото на сезона Вашингтон записа 14-а победа след 4:2 над Бъфало. Мат Брадли се отличи с гол и асистенция за победата. Никлас Бакстрьом и Дейвид Щекел също вкараха и столичани поведоха с 3:0 в началото на втория период.

Питсбърг се наложи над Ванкувър с 3:1 и победи канадския си съперник в редовното време за първи път от 10 години. "Пингвините" побеждават Ванкувър у дома за първи път след четири поредни загуби.

Лос Анджелис допусна първа домакинска загуба за сезона след поражение с 3:5 от Кълъмбъс. "Кралете" започнаха кампанията с осем поредни успеха у дома, но Кълъмбъс прекъсна серията.

В Ню Йорк, вратарят на Бостън Тим Томас отрази 34 удара, от които 15 в последната третина при победата над домакините от Ню Йорк Рейнджърс с 3:2. Милан Лучич, Тайлър Сегин и Марк Реки вкараха за тима на Бостън, който е с баланс 7 победи и само 1 загуба като гост този сезон.

Финикс записа четвърта поредна победа след 3:1 над Калгари. Мартин Ханзал се отличи с гол и асистенция, а Иля Бризгалов спаси 39 удара за успеха на Финикс. Носителят на купа "Стенли" Чикаго разгроми Едмънтън с 5:0. Хеттрик за Блекхоукс записа Джонатан Тоус, а по веднъж вкараха Патрик Шарп и Брайън Бикел.