Два късни гола на Джаксън Мартинес донесоха точка на Порто срещу Шахтьор (Д) (ВИДЕО)

БАТЕ Борисов удари Атлетик (Билбао) у дома

Порто се спаси от поражение като гост на Шахтьор (Донецк) в мач от група "Н" на Шампионската лига, след като стигна до късно изравняване за 2:2. Двубоят се игра на "Лвов Арена" във Лвов, тъй като стадионът на Шахтьор вече бе атакуван няколко пъти.

Брахими си помисли, че е дал преднина на Порто още в 35-ата минута, но голът му бе отменен. Затова домакините не се бавиха и в началото на втората част поведоха с гол на Алекс Тейшейра. Луис Адриано пък направи резултата 2:0 в 85-ата.

И точно когато украинците си мислеха, че са спечелили бе отсъдена дузпа в полза на гостите. Минута преди да изтече редовното време Джаксън Мартинес намали от бялата точка, а в третата минута на даденото от съдията продължение отново Мартинес донесе скъпоценната точка за "драконите".

В другия двубой от групата БАТЕ Борисов победи с 2:1 Атлетик (Билбао) у дома. Поляков (19') и Карнитски (41') бяха точни за домакините, а Адурис (45') бе точен за испанците.