ЦСКА се разправи с Берое и при младежите

"Армейците" се наложиха с 2:0 над връстниците си от Стара Загора

Младежите на „Берое“ отстъпиха с 2:0 при гостуването си на ЦСКА в София в двубой от X кръг на първенството. Срещата се отличи с равностойна и здрава игра между двата отбора, но повечето чисти голови положения от страна на домакините дадоха резултат и те се поздравиха с успеха.

В 3-ата минута центрирана от ъглов удар топка попадна в Радой Божилов, който стреля от границата на пеналта, но не намери рамката на вратата. Малко по-късно отново той стреля от далечна дистанция, но прати кълбото над целта.

Натискът в началните минути доведе до попадение в 10-ата минута, след като при центриране от ъглов удар в пеналта най-добре пласиран бе Денис Причиненко, който засече с глава и откри резултата – 1:0.

В 18-ата минута стражът на „Берое“ Михаил Михайлов се отличи с добра изява, след като се извиси над всички и сигурно улови центрирано от пряк свободен удар в пеналта кълбо.

Две минути по-късно „заралии“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 22 метра от целта, но изстрелът на Кирил Личев премина над напречната греда.

В 23-ата минута отново той се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, заложен този път на по-далечна дистанция, но Васил Попов изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране Тони Стоичков предотврати опасност пред вратата на домакините, изритвайки кълбото далеч от вратата.

След точно половин час игра капитанът на ЦСКА Димитър Маймунков пробва късмета си от далечна дистанция, но бе неточен, пращайки топката над напречната греда.

Пол Александров засече с крак в 36-ата минута центрирана топка, но бе неточен.

Две минути по-късно авансът за домакините бе удвоен. Добра атака по левия фланг завърши с пас към намиращия на границата на наказателното поле Радой Божилов, който успя да прокара топката през отбраната на „Берое“, насочвайки я долния десен ъгъл на Михаил Михайлов, останал безпомощен в ситуацията – 2:0.

В 43-ата минута Венцислав Иванов и Алексанър Манолов се възползваха от грешка в отбраната на домакините и след двоен пас между тях Пейчо Енчев бе намерен на дъгата на пеналта, който стреля оттам, но след рикошет в тяло на играч на ЦСКА топката срещна напречната греда и излезе в ъглов удар. При центрирането кълбото попадна във Венцислав Иванов, който стреля от границата на пеналта, но прати топката встрани от вратата.

Шест минути след началото на втората част многоходова акция на домакините завърши с удар от границата на наказателното поле, но бе блокиран, а в последствие топката попадна в намиращия се на ъгъла на пеналта Пол Александров. Той стреля оттам, но Михаил Михайлов бе заел добра позиция и улови.

Ответната атака завърши с удар на Венцислав Иванов, който бе неточен и топката премина покрай целта.

Три минути след това Божидар Чорбаджийски засече с глава центриране от ъглов удар, но Михаил Михайлов запази хладнокръвие и улови.

В 65-ата минута „старозагорци“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар на 22 метра от вратата, но вместо Кирил Личев да стреля директно, реши да комбинира с Никола Грозданов, чийто удар бе блокиран.

Даниел Стефанов пробва изненадващ удар от ъгъла на пеналта три минути по-късно, но не затрудни Злати Златев.

В 71-ата минута Тони Стоичков стреля технично от дъгата на наказателното поле, но страхотният рефлекс на Михаил Михайлов не му изневери и този път и топката бе избита.

Шест минути след това Сендриньо Мисиджан стреля отдалеч, но не успя да намери мрежата на Михайлов.

Плътен изстрел на Пол Александров от границата на наказателното поле премина покрай вратата на „Берое“ в 82-ата минута.

До края на срещата липсваха опасности пред двете врати и резултатът остана непроменен.

След този двубой възпитаниците на Иван Гаджев и Атанас Рибарски остават с актив от 14 точки, а в следващия кръг, който ще се играе на 15 октомври, приемат „Локомотив“ (София) от 16 часа на стадион „Локомотив“.

ЦСКА U21 (София) – „Берое“ U21 (Стара Загора) 2:0

голмайстори: 1:0 Денис Причиненко 10′, 2:0 Радой Божилов 38′
ЦСКА U21: 21. Злати Златев, 25. Сендриньо Мисиджан, 17. Кристиян Супосела, 4. Божидар Чорбаджийски, 24. Васил Попов, 14. Тони Стоичков, 7. Денис Причиненко, 8. Пол Александров, 97. Иван Ангушев (75′ – 13. Сава Савов), 11. Димитър Маймунков (55′ – 5. Марин Петров), 10. Радой Божилов (83′ – 6. Иво Исаев); неизползвани резерви: 1. Слави Петров, 3. Юлиян Чапаев, 23. Красимир Здравков, 22. Антонио Тилев; страши треньор: Иван Атанасов
„Берое“ U21: 1. Михаил Михайлов – 88. Денислав Димитров, 15. Пламен Тенев, 80. Диян Динев, 19. Илия Мунин – 91. Жюлиен Бенков, 4. Пейчо Енчев – 7. Кирил Личев (80′ – 8. Николай Георгиев), 92. Емин Ахмед, 10. Венцислав Иванов (56′ – 77. Никола Грозданов) – 9. Александър Манолов (63 – 17. Даниел Стефанов); неизползвани резерви: 22. Веселин Добрев, 11. Димитър Видев, 5. Борислав Желязков, 6. Ивайло Ангелов; старши треньор: Иван Гаджев
жълти картони: Тони Стоичков (45′ – груб фаул), Сендриньо Мисиджан (85′ – спречкване) [ЦСКА U21] Даниел Стефанов (66′ – разкарване на топката), Илия Мунин (85′ – спречкване), Жюлиен Бенков (90′ – реплика) ["Берое" U21]
главен арбитър: Ивайло Ненков (София)
асистент-арбитри: Владимир Чешмеджиев, Владимир Велев (София)