Младите "орли" отнесоха тройка от Реал и все още продължават без отбелязан гол в младежката ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" стигна до класика пред погледа на над 2 000 фенове на "Герена"

Лудогорец записа второ поредно поражение в младежката Шампионска лига. "Зелените" загубиха с 0:3 срещу Реал (Мадрид) в първия мач от този турнир на българска земя. Кристиан Седрес откри резултата в 20-ата минута, а с два се отчете Хосе Карлос Ласо (53' и 90').

Гостите започнаха доста уверено двубоя. Играчите на Луис Мигел Рамис осъществиха дълбок натиск още в половината на Лудогорец, който в 20-ата минута сработи.

След центриране отдясно, защитниците в зелено не успяха да изчистят топката, тя стигна до Седрес, който със страхотен шут заби топката в горния ляв ъгъл на Господинов.

Десетина минути по-късно "зелените" имаха възможност да изравнят. Цвятков излезе на удобна позиция и шутира, но Оливерос авторитетно спаси.

През втората част Реал заложи на същата стратегия, както и през първата. Натиск в началото на полувремето, ранен гол, след което да успокоят темпото.

В 53-тата минута "белите", които в този двубой играха с черни екипи, решиха двубоя. Ласо проби през центъра на българската отбрана, справи се с двама бранители в зелено, след което без проблеми пусна топката по диагонала покрай Господинов за 2:0.

Лудогорец трудно стигаше до вратата на Оливерос, както преди да допусне двата гола, така и след тях. Възпитаниците на Атанас Димов очаквано бяха тотално надиграни, но с някои епизоди от играта си заслужиха аплодисментите от публиката на "Герена".

В края на срещата Реал направи резултата класически. Автор на третото попадение отново беше Ласо. След няколко подавания с Харпър, Ласо се озова на стрелкова позиция и намери близкия ъгъл на Господинов.

След изиграването на вторите мачове в група "В" Реал (Мадрид) е с пълен актив от точки, докато Лудогорец остава на последното място с 0 и без отбелязан гол.

В 21:45 часа тази вечер на стадион "Васил Левски" един срещу друг се изправят представителните отбори на Лудогорец и Реал (Мадрид).