Базел наказа Ливърпул в Група В на Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марко Щрелер донесе успеха за швейцрците за 1:0

Базел постигна важна победа над Ливърпул в двубой от Група В на Шампионската лига с 1:0. Марко Щрелер стана герой за швейцарците с единствения гол в срещата. Така, тимът на треньора Пауло Соуса е трети в класирането след англичаните. Реал (Мадрид) е лидер след втората си победа - с 2:1 над Лудогорец на стадион "Васил Левски"

В предишния си двубой в групата Базел претърпя тежка загуба от Реал (Мадрид) с 1:5. Ливърпул пък постигна трудна победа над българския участник в надпреварата Лудогорец с 2:1.

Домакините бяха по-активите през първото полувреме, владееха повече топката, действах по-убедително, но трудно стигаха до чисти голови положения. Швейцарците бяха отправили три удара в рамките на вратата срещу да на мърсисайдци. Топката все пак влезе във вратата. Това се случи още във 2-ата минута чрез Рахим Стърлинг, но попадението бе справедливо отменено заради засада.

Най-чистото и опасно положение за Базел през първата част се случи в 35-та минута. Серей Дие се измъкна от опеката на Енрике в наказателното поле, след като получи топката след добро двойно подаване, стреля силно, но Миньоле се намеси стабилно. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Тимът на старши треньора Пауло Соуса запази инерцията си от първото полувреме и започна по уверено и със самочувствие. В 52-ата минута всичките им усилия се увенчаха с успех. Тогава след центриране от ъглов удар Джака стреля с глава много опасно. Симон Миньоле плонжира и изби с една ръка, но топката попадна в краката на Марко Щрелер, който от около три метра не сбърка.

След гола мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс започна още повече да окуражава своите и последваха минути за „червените”. Първо пред Стивън Джерард се откри много добра възможност в 61-ата минута. Капитанът засече с глава центриране на Коутиньо от корнер, но ударът му прелетя на сантиметри от горната греда. Последва мощен изстрел от дистанция на Марио Балотели, но и той не намери очертанията на вратата.

До края на двубоя двата съперника продължиха да играят динамичен и открит футбол и си размениха по някое друго положение. В 76-ата минута Лазар Маркович стреля от движение в наказателното поле, но в аут. В 81-ата минута голмайсторът Щрелер опита късмета си от границата на наказателното поле, този път Миньоле обаче спаси.