Арсенал разгроми Галатасарай с хеттрик на Дани Уелбек (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсен Венгер отпразнува 18 години начело на „топчиите” с 4:1, Борусия с класика в Брюксел

Арсенал ознаменува по най-добрия начин 18-годишнината на мениджъра Арсен Венгер начело на клуба, след като победи с катеогричното 4:1 гостуващия тим на Галатасарай и така постигна дебютна победа в група “D” на Шампионска лига.

„Артилеристите” решиха всичко още до почивката, отбелязвайки три безответни попадения. Те започнаха вихрено срещата, а в центъра на вниманието бе дошлият това лято от Манчестър Юнайтед английски национал Даниел Уелбек.

23-годишният нападател откри резултата в 22-ата минута, когато успя да се измъкне от засадата и овладя технично пас на Алексис Санчес, след което промуши топката между краката на вратаря Фернандо Муслера – 1:0.

Само осем минути по-късно Арсенал отново ликуваше, а в обятията на съотборниците си пак бе Дани Уелбек. Стрелецът на „топчиите” се възползва от грешка в отбраната на гостите и се справи с Фелипе Мело, за да може хладнокръвно да насочи топката в долния ъгъл за 2:0.

Лондончани нанесоха своя трети удар 11 минути след второто попадение, когато Месут Йозил намери с хитър пас Алексис Санчес и 40-милионата покупка на домакините им даде класически аванс – 3:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Уелбек не спря да бележи. Той оформи хеттрика си в 52-ата минута, когато елегантно засече подаване на Алекс Окслейд-Чембърлейн и прехвърли вратаря – 4:0.

Малко по-късно обаче вратарят на „артилеристите” Войчек Шчесни фаулира откъсващия се Бурак Йълмаз и получи директен червен картон, а гостите – правото да изпълнят дузпа. Зад токата застана потърпвешият и без затруднения реализира почетното попадение за турския гранд – 1:4.

В другия мач от групата Борусия (Дортмунд) също се наложи с три гола разлика.

„Жълто-черните” надвиха като гости с класическото 3:0 състава на Андерлехт и така запазиха първото си място в групата с пълен точков актив след два мача. Две от новите попълнения на гостите бяха в основата на първия гол, паднал още в третата минута.

Тогава завърналият се в клуба след неуспешен период в Манчестър Юнайтед японец Шинджи Кагава асистира на дошлия от Торино срещу 20 млн. евро Чиро Имобиле и италианецът се разписа за втори път в Шампионската лига.

Така Дортмунд се оттегли на почивка с аванс от едно попадение, като резултатът се запази такъв до заключителните 20-ина миунти. Тогава на сцената излезе резервата Густаво Рамос.

Колумбиецът, който също пристигна това лято в тима на Борусия, се появи на терена в 65-ата минута. Той вкара за 2:0 в 69-ата, а десет по-късно отново той оформи и крайното 3:0.

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман