Серина е на 1/4-финалите в Пекин след трисетова победа

По-малката сестра Уилямс даде сет, но спечели срещу Луцие Шафаржова

Световната номер едно Серина Уилямс си осигури място на 1/4-финалите на турнира в Пекин след 3-сетова победа над чехкинята Луцие Шафаржова. Американката, която миналата седмица се отказа от участие на турнира в Ухан заради неразположение, надви опонентката си с 6:1, 1:6, 6:2 за час и половина игра.

Уилямс направи два бързи пробива в първия сет, запази преднината си и го затвори само за 25 минути. Втората част обаче се оказа далеч по-трудна за носителката на 18 титли от Големия шлем. Тя загуби сервис-гейма си на два пъти и допусна изравняване на резултата.

В последния сет обаче Серина отново намери печелившия ритъм на игра, направи два пробива и не допусна повече грешки по пътя към 1/4-финалите. Там тя ще се изправи срещу шампионката от US Open за 2011 година Саманта Стоусър, която отстрани Ализе Корне (Франция) с 6:4, 6:2.