Република Корея спечели мъжкия футболен турнир на Азиатските игри

Когато срещата отиваше към дузпи, Чън У Ним се разписа след центриране от корнер

Република Корея спечели титлата във футболния турнир при мъжете в Купата на Азия, след като на финала се наложи с 1:0 над Северна Корея. Полбедното попадение дойде в последната минута на продълженията и осигури трофея за южнокорейците за първи път от 28 години насам.

Когато срещата отиваше към дузпи, Чън У Ним се разписа след центриране от корнер. По-голямата част на добавеното време премина под контрола на отбора на Република Корея, докато противниците им изглеждаха доста уморени. Но и те имаха едно много добро положение в допълнителния половин час, пропуснато от Ли Йон О от 6 метра. Също така Северна Корея се спаси от гол в 119-ата минута при невероятно меле и отчаяни плонжове на защитниците пред голлинията, но секунди по-късно Ним вкара след корнера.