Литекс си върна на Локо (ГО)

Каращият проби при оранжевите французин вкара невероятно красив гол

Литекс надигра Локомотив в Горна Оряховица, спечелвайки контролата с 3:1. Така ловчанлии се реваншираха за допуснатото поражение в спаринга между двата тима преди месец. Този път оранжевите контролираха мача през цялото време и, макар че допуснаха „железничарите" да им поведат, после момчетата на Балъков доведоха развоя до логична победа след попадения на Хенрик, Малинов и Асприля.

Още в 3-та минута нападателят на домакините Янаки Смирнов наказа грешка на отбраната и откри резултата. Литекс можеше да изравни в 21-та минута, когато Асприля финтира левия бек на Локомотив и стреля силно по диагонала, но Рашков майсторски спаси. В 35-та минута обаче стражът нямаше как да реагира при атрактивното воле на Хенрик. Каращият проби при оранжевите французин вкара невероятно красив гол за 1:1, засичайки от въздуха центриране на Асприля.

Литекс започна второто полувреме с 4 промени в състава, като в игра се появиха Конов, Недялков, Божиков и Джордан. В 47-та минута хубав рейд на Никола Колев за малко не завърши с гол, като ударът му не беше достатъчно силен и вратарят изби. В 53-та минута оранжевите обърнаха с попадение на Кристиян Малинов. Младокът завърши отлична комбинация между Страхил Попов и Джорддан.

В 58-та минута Асприля опита обстрел от далечна дистанция. Той изпълни пряк свободен удар от 35 метра, но вратарят спаси. В 66-та бързоногият латиноамериканец доведе нещата до 3:1. Асприля направи „двойно“ със сънародника си Джордан и излезе сам срещу вратата и не сбърка.

Локомотив ГО – Литекс 1:3
1-0 Смирнов (3′)
1-1 Хенрик (35′)
1-2 Малинов (53′)
1-3 Асприля (66′)

Съставът на Литекс: Баривиера, Попов, Менди, Гълъбов, Горанов, Колев, Малинов, Златинов, Асприля, Хенрик, Ангелов (Конов, Недялков, Божиков, Джордан, Десподов, Минчев, Даскалов)

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"