Камбуров отне от Левски заслужен успех на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Мартин Камбуров в 93-ата минута накара „Лаута” да изригне за 1:1 срещу Левски в среща от 12-ия кръг на първенството.

Гол на Мартин Камбуров в 93-ата минута накара „Лаута” да изригне за 1:1 срещу Левски в среща от 12-ия кръг на първенството. През първото полувреме Мигел Бедоя бе дал аванс на Левски, който не беше удвоен, въпреки по-добрата игра на „сините”, които бяха в юбилейния си малинено-жълт екип.

Локо започна по-активно, но Левски издебна своя шанс в края на първото полувреме след перфектна асистенция на Аниете. В началото на второто полувреме лайнсменът от близката страна лиши Левски от две положения при бързи контраатаки, а Бедоя пропусна да вкара втория си гол в мача, като не успя да прехвърли Данчо Господинов. Домакините имаха само една контраатака в края, при която Де Врийзе не успя да комбинира с Дани Кики – и двамата, станали от пейката. С последната си атака обаче Локо стигна до равенството с 11-ия гол на Мартин Камбуров във вратата на Левски.

Левски пропусна шанса да се изкачи на второто място в класирането зад лидера ЦСКА и остана 4-и с 21 точки, на 5 от „червените”, които от 19:30 ч посрещат Литекс. Локо мръдна с едно място и вече е 9-и с 10 точки, с 1 над опасната зона.

Владимир Гаджев пропусна мача поради наказание за една среща, но Георги Сърмов се завърна след излекувана контузия.

Началото бе скучно. Локомотив беше по-активният отбор, докато Левски зае изчаквателна позиция. Първият удар в мача беше чак в 19-ата минута. Отправи го Прохазка. Господинов внимаваше и лови. Преди това словакът не позволи на Наков, пред когото се откри пространство, да стреля от границата на наказателното поле.

От подобна позиция Янко Сандански отправи изстрел, но твърде високо, след като Карагарен изработи положението.

Левски създаде първото чисто положение в 34-ата минута, когато Пламен Крумов докопа центрирана топка и я отклони към левия ъгъл на Данчо Господинов, който обаче демонстрира майсторство, вадейки току пред голлинията.

Тактиката на гостите даде резултат три минути преди почивката, когато Аниете даде превъзходен пас с пета за своя испански сънародник Бедоя в наказателното поле. Последният с едно докосване прати в мрежата на Господинов.

Точно преди почивката самият Аниете се пребори за една топка в наказателното поле, но силният му удар не намери очертанията на вратата.

Преди началото на второто полувреме Мартин Камбуров получи награда от Христо Бонев за своите 100 гола с черно-белия екип. Георги Иванов-Гонзо също поздрави голаджията.

Левски осъществи три много обещаващи контраатаки в началото на второто полувреме. В две от тях лайнсменът от близката страна вдигна несъществуващи засади на Аниете, а между тях Луис Педро сбърка като не подаде вдясно за свободния испанец.

В 73-ата минута Левски пропусна да реши мача. Аниете изведе Бедоя сам срещу вратаря. Данчо Господинов излезе напред и успя да избие, макар и в почти паднало положение, опита за прехвърляне.

Фалцов удар на Аниете в 77-ата минута пък премина покрай вратата.

Най-после се откри възможност за Локомотив в 80-ата минута. При контраатака, при която домакините бяха двама срещу един, резервата Де Врийзе даде прекалено късен и слаб като сила пас за свободния Дани Кики и притичал бранител успя да изчисти.

И когато изглеждаше, че няма какво да се направи още пред вратата на Левски, дойде мигът на Мартин Камбуров. Може би с първото чисто положение за „черно-белите” се стигна до изравнителен гол, който беше изящен. Камбуров центрира, гостите не успяха да изчистят. Нападателят овладя в пеналта и финтира Сърмов, след което не остави шансове на Пламен Илиев с удар в десния му ъгъл.