Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

18 октомври 2014 20:00

Пирин с равен в Благоевград

Второ домакинско равенство за сезона постигнаха футболистите на ОФК Пирин, след като не успяха да победят Добруджа, завършвайки при резултат 1:1. Двата състава отбеляза по един гол в двете полувремена в един динамичен и приятен мач, пише пресслужбата на "орлетата".

Изключителна проява на феърплей проявиха агитките на двата отбора, които се аплодираха взаимно и влязоха заедно на стадиона.
Първите 15 мин. на мача, зелените упражниха обичайния домакински натиск и създадоха няколко опасности от статични положения и бързи влизания в половината на гостите, но без реален шанс за отбелязване на гол. Първото по опасно положение за Пирин дойде в 16-та минута, когато Тасев стреля силно от воле, но Лазаров улови топката. В 21-та минута Румен Сандев влезе опасно от дясно на вратата на Добруджа и бе задържан в наказателното поле. Реферът Волен Чинков беше близко до ситуацията и веднага отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Тошев. След половин час игра, отново Тошев имаше прекрасна възможност да отбележи, но в последния момент реши да подава и сбърка. Гостите отговориха с една единствена по сериозна опасност през първата част, когато Георгиев се отскубна и стреля по диагонал, но не уцели вратата.

Второто полувреме започна с борба в средата на терена, като постепенно гостите взеха инициативата. Орлетата се опитваха да контраатакуват, но без успех. В 70-та мин., само в рамките на половин минута, първо Цачев, а после и Георгиев от гостите пропуснаха чисти положения. В 72-та минута добричлии успяха да изравнят резултата, след като Димитров бе оставен сам в наказателното поле при едно центриране и простреля Костов с глава. Пиринци отговориха с вкарване в игра на Коцев и Златинов, които направиха опасна атака в 80-та минута, но точно преди да нанесе удар, топката бе отнета от крака на деветката в зелено. До края благоевградчани създадоха няколко мелета пред вратата на гостите, но без да нанесат важния голов удар и двата отбора поделиха по точка.

В следващия мач от първенството Пирин гостува на Ботев във Враца.

Състав на Пирин днес: Костов, Башлиев, Георгиев, Николов, Сандев, Благов, Попев, Костадинов, Хаджииванов, Тасев и Тошев. След почивката в игра влязоха Коцев, Златинов и Варсанов.