Новакът Миньор и шампионът Марек стартираха с победи в Суперлигата

Вижте всички резултати от събота

Новаците във волейболната Суперлига от Миньор (Перник) стартираха с победа в надпреварата, след като надвиха с 3:0 гостуващия Левски Бол в мач от първия кръг, игран в местната зала „Борис Гюдеров”.

Домакините бяха пълни господари на игрището и спечелиха трите гейма, съответно на 18, 18 и 20 точки.

Така Миньор записа първа победа във волейболното първенство на България, а с успех стартира и шампионът Марек Юнион Ивкони.

Дупничани посрещнаха коравия тим на Пирин (Разлог) в Сливница, пред около 700 зрители, които останаха доволни от видяното и най-вече от емоциите.

Наставникът на Марек Найден Найденов пък заложи на някои от играчите, които не бяха играли миналата година като Ангел Велков и Михаил Цветанов.

Домакините спечелиха пет-геймовата битка, макар да направиха и своеобразен антирекорд, записвайки цели 39 непредизвикани грешки. Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони бе Тодор Вълчев, който записа 23 точки, а за гостите Йордан Желязков наниза 20.