Славия диша по-спокойно след 2:0 на "Бончук" (+ВИДЕО)

Голове на Радослав Василев и Мишел Платини през второто полувреме осигуриха първата победа на "белите" далеч от дома

Славия се отдалечи на 3 точки от опасната зона след победа 2:0 като гост на Марек, който запази предпоследното си място в класирането. Голове на Радослав Василев и Мишел Платини през второто полувреме осигуриха втората победа на „белите” в три мача. Марек не успя да се противопостави, като единствено успя да удари греда между попаденията на гостите.

Любопитното от статистиката е, че Славия успя да отбележи два гола само в това гостуване, докато в предишните си пет имаше само един. Това е и първа победа на „белите” далеч от дома през този сезон и тя става в първия кръг от втория дял на шампионата.

Още в първата минута Димитър Илиев беше изведен сам срещу вратаря, като беше подкосен от защитник, но реферът Цветан Кръстев прецени, че няма нарушение. Иначе домакините поискаха дузпа.

Иначе от самото начало се очерта битка без сериозни ситуации пред вратите.

В 15-ата минута Славия изпълни далечен свободен удар. Савич шутира от 35 метра, Емил Михайлов боксира, но не успя да изчисти. Там футболист на Славия опита да отбележи с глава, но прати в аут.

Изобщо, „белите” си служеха с подобни заучени положения, целящи топката да се довкара. Така падна и първият гол.

Две минути след подновяването на играта Славия използва все още несъсредоточената игра на футболистите на Марек и откри. Михайлов изби шут на Манзоро и Радослав Василев, който връхлиташе, вкара отблизо.

Василев можеше да вкара и втори гол шест минути по-късно, когато проби през центъра и шутира, но в аут.

Не се виждаше по какъв начин Марек ще успее да изравни, но в 64-ата минута Крум Бибишков разтресе напречната греда. Умълчалите се зрители, които набъбнаха до 2500, огласиха „Бончук” в съжалителен рев.

Завърналият се Чавдар Янков стана от пейката и веднага раздвижи играта на Славия, които удвоиха своя аванс в 73-ата минута, когато Мишел Платини след самостоятелен рейд и хубав завършващ удар накара публиката да започне да се разотива.

Накрая Манзоро от Славия излезе изнервен, явно ударен, защото целият щаб на „белите” го наобиколи и главата му бе превързана.

Така, Славия се изкачи на 9-ото място в класирането с актив от 12 точки. Марек остана на 11-ото с 9, на точка зад Локомотив Пловдив и спасителния бряг.