Стоук обърна Суонзи у дома и влезе в топ 10 (ВИДЕО)

"Лебедите" записаха пети мач без победа в Премиършип

Стоук Сити осъществи пълен обрат срещу гостуващия Суонзи в предпоследен мач от осмия кръг във Висшата лига. "Грънчарите" се оказаха догонващи в 33-ата минута, когато Вилфред Бони се разписа от дузпа. В 42-рата обаче Чарли Адам, също с удар от бялата точка, изравни, а победното попадение за домакините бе дело на резервата Джонатан Уолтърс в 76-ата.

В 33-ата минута Райън Шоукрос буквално свали Вилфред Бони в наказателното поле на Суонзи и реферът посочи бялата точка. Самият Бони се нагърби с изпълнението и с точно изпълнение изведе "лебедите" напред в резултата.

Само девет по-късно Чарли Адам изравни с нов гол от дузпа. Този път Майкъл Оливър посочи бялата точка за доста по-лек контакт, който Моузес имаше с Анхел Ранхел. Все пак наказателният удар бе отсъден и Чарли Адам не остави шансове на Фабиански.

И двата отбора изпуснаха множество положения, в които можеха да поведат в резултата, но повечето удари към двете врати бяха неточни.

Така, се стигна до 76-ата минута, когато две от резервите за Стоук Осама Асайди и Джонатан Уолтърс комбинираха за победното попадение. Асайди получи топката по лявото крило и центрира, ирландският нападател изпревари Тейлър и с глава заби топката във вратата на Фабиански.

Това бе първи гол за Уолтърс във Висшата лига този сезон, като "грънчарите" вече се намират на 10-ата позиция с 11 точки - толкова, колкото има и Суонзи, но "лебедите" са с по-добра голова разлика и са осми. Тимът на Гари Монк обаче остава без победа вече в пети пореден кръг в Премиършип.

В последния двубой от кръга в Англия Манчестър Юнайтед гостува на Уест Бромич в понеделник от 22:00 часа.