Разследват Андер Ерера за уреден мач в Примера дивисион (ВИДЕО)

Халфът на Манчестър Юнайтед получил 120 000 евро след мача Леванте - Сарагоса (1:2), който се счита за уреден

Халфът на Манчестър Юнайтед Андер Ерера е разследван за участие в уреждане на мач. Той попада в полезрението на властите относно мача Леванте – Реал Сарагоса в последния кръг от сезон 2010/11 на Ла Лига.

Тогава Сарагоса беше пред изпадане и се предполага, че 12 играчи на Леванте са получили по 120 000 евро от съперника, за да загубят мача. Сарагоса наистина печели с 2:1 като гост на Леванте и се спасява.

Предполагаемата схема е следната – 12 играчи на Сарагоса са получили превод от по 120 000 евро в сметките си, а те после лично са предали парите на всеки един от 12-те от Леванте.

„Марка” съобщава, че Андер Ерера е разследван за получени пари директно от бившия президент на Сарагоса Агапито Иглесиас. Ерера отказал парите, но не съобщил за случая на комисията, която се бори с корупцията във футбола.

Във въпросния мач от последния кръг на 21 май 2011 година Ерера започна като титуляр за Сарагоса срещу Леванте и игра до 72-ата минута.

Според „Марка”, скоро полузащитникът ще бъде призован да даде показания по случая в испански съд.

Снощи Андер Ерера започна като титуляр за Манчестър Юнайтед в гостуването на Уест Бромич (2;2), но беше заменен от Маруан Фелайни още на почивката.