Георги Миланов и ЦСКА наваксаха два гола пасив срещу високомерния Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" водеха с 2:0 на почивката и излязоха на разходка през втората част, но бяха наказани от Думбия и спорна дузпа

Английският шампион Манчестър Сити много наивно пропиля два гола аванс при гостуването на ЦСКА (Москва) и стигна само до точка след 2:2 в Група Е на Шампионска лига. Георги Миланов игра цял мач за „армейците” пред празните трибуни на „Арена Химки”, а Сити взе комфортен аванс с голове на Агуеро и Милнър през първата част. „Гражданите” обаче спряха да играят след почивката и бяха наказани от резервата Думбия и спорна дузпа, която Натхо превърна в изравнителен гол.

Така Манчестър Сити е изправен пред угрозата за поредна година да не излезе от групата си в Шампионска лига. Отборът на Пелегрини има едва две точки от първите три мача, а ЦСКА взе първа точка в групата. Байерн има 6, а Рома – 4, преди първия мач между двата отбора на „Олимпико” от 21:45 тази вечер.

Първата част на празния „Арена Химки” започна равностойно с бързи атаки по земя и към двете врати. Мангала изчисти с глава в краката на Муса, който стреля малко над напречната греда. Тошич пък стресна Джо Харт с топовен шут извън наказателното поле, който профуча на сантиметри покрай лявата греда.

Пабло Сабалета заблуди Шенников отдясно и получи отлична възможност да стреля, ама мерникът му изневери в 13-ата минута.

Английският шампион поведе в 29-ата минута след отличен пас на Давид Силва зад защитата, Джеко пое добре и без капка егоизъм подаде на Серхио Агуеро успоредно на голлинията и аржентинският нападател нямаше проблеми на празна врата – 1:0.

След гола играта на ЦСКА тотално се разстрои и „гражданите” доминираха напълно до почивката. Джеко добре си освободи място и само добрата намеса на Акинфеев му попречи да се разпише в долния ъгъл.

В 38-ата минута Яя Туре даде хубав диагонален пас за Сабалета, който заложи за Агуеро, който пусна успоредно на вратата, а Милнър успя да стигне топката и от малък ъгъл направи 2:0.

Веднага след гола Милнър нацели греда с нов удар от много малък ъгъл.

През втората част Сити си помисли, че може спокойно да доиграе мача, а това се оказа фатална грешка. Слуцки извади Алексей Березуцки и включи Думбия в атаката до самотния през първата част Муса.

Постепенно ЦСКА успя да поеме инициативата в центъра, а при два гола аванс Сити нямаше нищо против. Натхо изведе хубаво Муса вдясно в 64-ата минута и нигериецът поднесе за резервата Думбия, който на празна врата намали на 2:1.

Пелегрини направи дефанзивна смяна и извади тарана Джеко, за да включи бързия Хесус Навас, но без топката да е у гостите скоростта на крилото ставаше безполезна. 12 минути преди края чилийският мениджър направи нова дефанзивна смяна и включи Фернандиньо на мястото на Давид Силва.

5 минути преди края Думбия изпревари Коларов при ниско центриране на Шенников и веднага се строполи на земята, а унгарският рефер Ицван Вад даде спорна дузпа, която Натхо превърна в гол за 2:2 и авансът на Сити от два гола бе заличен.

Гостите изпуснаха питомното и в последните минути не успяха да догонят дивото и ЦСКА спечели първа точка в група Е.