Базел надупчи Лудогорец в Младежката шампионска лига (ВИДЕО)

Тимът на Атанас Димов претърпя най-тежката си загуба досега

Отборът на Лудогорец до 19-годишна възраст записа трета поредна загуба в Младежката шампионска лига. Воденият от Атанас Димов състав претърпя най-тежкото си поражение досега след 0:5 от връстниците си от Базел и остана на последното място в група „В” с голова разлика 0:12.

Двубоят се проведе на стадион „Георги Аспарухов” няколко часа преди мъжкия двубой, който ще се играе на „Васил Левски” от 21:45 ч.

Два гола за успеха на швейцарските младоци вкара Албиан Айети (17-годишен), съответно в 19-ата и 42-ата минути. Преди това неговият връстник Ардженд Кани изведе Базел. Това стана в 13-ата минута. След почивката гостите вкараха още два гола – чрез Седрик Итен в 64-ата и Шарл Пикел в 65-ата минути. Базел удари и една греда, докато Лудогорец отправи само два точни удара.

В другата среща Ливърпул (U19) победи 3:2 Реал Мадрид (U19).

В класирането след третия кръг Ливърпул, Базел и Реал имат по 6 точки, докато Лудогорец е без спечелена точка.

Лудогорец (до 19 г.): Господинов, Керчев, Михайлов, Гергов (Джамов – 54’), Преслав Петров, Любомиров (Ковачев – 80’), Цвятков, Димитров, Китов (к), Кирилов (Петър Петров – 68’), Александров
Неизползвани резерви: Ценов, А. Георгиев, Станимиров, Юсуфов
Треньор: Атанас Димов

Жълти картони: Александров (Лудогорец), Мументалер (Базел)
Главен съдия: Сергей Иванов (Русия)
Стадион: „Георги Аспарухов”, 5000 зрители