Кариана победи Манастирище с дузпи на финала за Купата на Аматьорската лига (СНИМКИ)

След 0:0 в редовното време вратарят на Кариана Петър Петров хвана две дузпи на Илия Илиев и Александър Младенов

Отборът на Кариана Ерден спечели междуобластния финал от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след успех с 6:5 (след изпълнение на дузпи) над врачанския първенец Манастирище. В редовното време двата отбора не успяха да излъчат победител, като мачът завърши без гол 0:0.

Гостите можеха да открият резултата още в 5-та минута, но ударът от воле на Стойнев бе спасен от вратаря Петър Петров.

Домакините пък стигнаха до първата си опасност пред вратата на Славеев три минути преди почивката, когато Красимир Георгиев бе изведен в пеналта, но стреля в аут.

През второто полувреме отново бяха създадени едва две чисти ситуации за гол, като отново първата бе пред вратата на домакините. В 56-та минута Ангел Петров излезе сам срещу вратаря, но стражът на Кариана спаси.

В 74-ата пробив по лявото крило на Тони Благоев завърши с прецизно центриране към Станислав Димитров, но той прехвърли вратата.

При дузпите в герой за домакините се превърна вратарят Петър Петров, който спаси ударите на бившия капитан на Славия и Ботев (Вр) Илия Илиев и на Александър Младенов.

Кариана: Петров, Валентинов, Ив. Иванов, Ст. Димитров, Цв. Иванов, Кунчев, Кр. Георгиев (62-Езекиев), Евг. Иванов-кап. (74-Благоев), Цолов, Александров, Стан. Димитров. Треньор: Александър Александров.

Манастирище: Славеев, Младенов, Илиев Станков (25-Цанков 89-Савчев), Борисов-кап., Лилов, Ив. Георгиев, Стойнев, Симеонов, Илиев, Петров (73-Ангелов). Треньор: Кунчо Кузманов.

Главен съдия: Ивайло Георгиев
Жълти картони: Цветко Иванов (Кариана); Цанков (Манастирище)