Берое (U17) загуби от Левски

Съставът на „Берое“ до 17 г. загуби домакинството си на „Левски“ с 0:2 в мач от Елитната група до 17 г. И двата гола в двубоя бяха дело на Алекс Боримиров, който се разписа в 16-та и 46-та минути.

Гостите започнаха по-уверено двубоя и имаха инициативата в началните минути на първото полувреме, когато създадоха няколко ситуации пред вратаря на „Берое“.

В 4-та минута Ивайло Найденов от гостите бе изведен в наказателното поле и стреля диагонално, но топката се отби в страничния стълб и бе изчистена от защитата на „зелените“.

В 8-та минута Георги Янев стреля от 27 м след избита топка при свободен удар, но изстрелът му бе спасен от Веселин Добрев.

В 15-та минута Алекс Боримиров бе изведен в наказателното поле на домакините, но Добрев отново се намеси сигурно и изби кълбото в ъглов удар.

Само минута по-късно Божидар Божилов бе препънат от Калоян Динев и реферът посочи бялата точка за изпънение на дузпа, като вдигна и жълт картон на беройския защитник. Зад топката застана Алекс Боримиров, който бе безпогрешен и откри – 0:1.

В 21-та минута Ивайло Найденов проби от дясно и центрира в наказателното поле, където топката бе засечена с глава от Божидар Божилов, но стржът на домаините отново се намесени убедително.

Постепенно беройци поведоха играта и на свой ред организираха няколко добри атаки. При една от тях в 23-та минута Цветелин Атанасов центрира и Преслав Георгиев засече, но ударът му премина покрай гредата.

В 28-та минута след атака от дясно Преслав Георгиев получи топката в наказателното поле, където бе съборен, но реферът не отсъди дузпа в полза на „Берое“. След ситуацията се получи разбъркване пред вратата на гостите, но „зелените“ не съумяха да отбележат.

В 35-та минута след нова добра атака за „Берое“ Неделин Бакърджиев получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.

Четири минути след това Чернаков стреля от пряк свободен удар, но Шейтанов се намеси и изби в корнер. След неговото изпълнение топката достигна до Атанасов, който стреля, но вратарят на „сините“ отново спаси.

Пет минути след подновяване на играта Чернаков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „Левски“. Кълбото бе изчистено в краката на Атанасов, който стреля от въздуха, но Шейтанов отново улови.

В ответната бърза атака гостите стигнаха до второто си попадение. Отново Алекс Боримиров бе намерен в наказателното поле, където с диагонален шут покачи на 0:2.

В 55-та минута домакините организираха много добра атака, която премина през Чернаков и Георгиев и бе завършена с удар на Бакърджиев, но стражът на гостите отново се намеси убедително.

Седем минути след това при атака за „Левски“ топката бе центрирана към Илиян Стефанов, който стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

До края на срещата двата отбора влязоха в редица единоборства в средата на терена, „зелените“ владееха топката и търсеха попадение, но така и не успяха да стигнат до сериозна опасност пред Шейтанов.

Последната по-сериозна възможност дойде в 75-та минута, когато Цветелин Атанасов получи топката от Светомир Георгиев в наказателното поле и отправи удар, който обаче не затрудни стража на гостите.

Така „Берое“ до 17 г. загуби от „Левски“ и по този начин остана с актив от 25 т. и на осмо място в Елитната група до 17 г. В следващия мач момчетата на Владислав Януш гостуват на съгражданите си от „Верея“. Двубоят е насрочен за 25 октомври от 16 ч.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Левски“ U17 (Пловдив) 0:2

голмайстори: 0:1 Алекс Боримиров 16′, 0:2 Алекс Боримиров 46′
„Берое“ U17: 99. Веселин Добрев, 2. Ивайло Стоянов (68′- Янчо Янчев), 3. Калоян Динев, 15. Ангел Денчев, 5. Станислав Белчев, 6. Петър Болградов, 14. Неделин Бакърджиев (55′- 7. Светомир Георгиев), 8. Атанас Попов (55′ – 16. Мариян Тонев), 19. Цветелин Атанасов, 10. Руси Чернаков, 11. Преслав Георгиев;  старши треньор: Владислав Януш
„Левски“ U17: 1. Димитър Шейтанов, 4. Илиян Попов, 14. Георги Костов, 20. Георги Николов, 5. Мартин Костадинов, 3. Георги Кузовски, 8. Георги Янев, 10. Илиян Стефанов, 15. Ивайло Найденов, 7. Алекс Боримиров, 9. Божидар Божилов (61′- 19. Стивън Славков); старши треньор: Йордан Петков
жълти картони: Калоян Динев, Станислав Белчев, Веселин Добрев ["Берое"]; Георги Кузовски, Алекс Боримиров ["Левски"]
главен съдия: Николай Стоянов
асистент съдии: Стефан Димитров и Гергана Видова

стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора