Григор Димитров направи обрат срещу 17-годишен на старта в Базел (ВИДЕО)

Гришо надви Зверев след 2-6, 6-4, 6-2, а във втория кръг ще играе с Вашек Поспишил (Канада)

Григор Димитров започна участието си на турнира в Базел с трудна победа над 17-годишния германец Александър Зверев. Гришо загуби първия сет с 2-6, но спечели следващите две част с 6-4, 6-2 и продължава напред.

На осминафиналите първата ракета на България ще срещне Вашек Поспишил (Канада).

В първия сет Григор игра много слабо и започна с 0:40 още в първия сервис гейм. Върна и трите точки за пробив, но все пак загуби частта, а Зверев затвърди пробива – 2-0. Неубедителните изяви на Гришо продължиха и той допусна втори пробив в седмия гейм за 5-2 в полза на съперника му, който взе сета на с гейм на нула – 6-2.

Вторият сет започна отлично и номер 11 в света проби още първото подаване на германеца, а после затвърди пробива за 3-0. Нещата обаче бързо се обърнаха и Гришо пак бе пробит в петия гейм, Зверев изравни като на шега – 3-3. Димитров взе труден седми гейм, а после проби в решаващия 10-ти и спечели след 6-4, изравнявайки сетовете.

Третият сет стартира равностойно с 5 поредни гейма за сервиращия. В шестия играта на Зверев се разстрои и серия негови грешки подари пробив на Григор за 4-2, който бе затвърден. Младият германец поведе с 40:0 при изоставане от 2-5, но играта му пак се срина изведнъж и Григор го отказа от всички надежди като спечели сета с 6-2, а с това и мача.