Реал Мадрид превзе крепостта "Анфийлд" (ВИДЕО)

Два гола на Бензема и един на Роналдо поставиха на колене мърсисайдци

Реал Мадрид спечели без проблеми с 3:0 гостуването си на Ливърпул на "Анфийлд" и продължава с пълен актив в група B на Шампионска лига. Ливърпул започна добре двубоя, но гол на Роналдо в 23-ата минута сякаш пречупи гостите и малко след това последваха нови две попадения на Бензема (30`; 41`).

Ливърпул започна уверено двубоя и подложи на изпитание защитата на Реал още в първите минути на мача. Иско загуби лесно топката в центъра още във втората минута, но Балотели не успя да се възползва от подаръка и бързо загуби владението на топката, прекъсвайки добра атака на мърсисайдци.

Икер Касияс имаше повече работа през първия четвърт час игра, като испанският страж отрази и опасен удар на Джерард, който капитанът на домакините нанесе в 11-ата минута от около 25 метра.

Статуквото на терена рязко се промени в 23-ата минута след перфектна комбинация между Хамес Родригес и Роналдо, завършила с гол на португалеца. Роналдо подаде към Хамес, той задържа за секунда и копна топката към връхлитащия в полето на Ливърпул Роналдо, който в движение веднага би и не остави шансове за вратаря Миньоле, отбелязвайки 70-ия си гол в Шампионска лига.

Голът даде импулс в играта на Реал и второто попадение не закъсня. Центриране в наказателното поле на домакините бе избито от Миньоле, но защитата на „червените” не успя да изчисти качествено и Тони Кроос се възползва от свободното пространство пред него и спокойно центрира към Бензема, който скочи и с глава нанесе прехвърлящ удар, който мина точно под напречната греда – 0:2.

В 41-ата минута защитата на Ливърпул се пропука за трети път в мача. След изпълнение на корнер Пепе не успя да спре добре топката, но все пак отклони към Бензема преди Миньоле да улови и френският нападател на Реал не сгреши на празна врата.

Коутиньо бе близо до това да върне едно попадение, но шансът не бе на негова страна в минутата добавено време на първата част - силният му удар от границите на наказателното поле срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Касияс.

През втората част Брендън Роджърс вкара на терена Адам Лалана, изваждайки Балотели, който направи пореден слаб мач с екипа на мърсисайдци. Домакините трябваше да заличат пасив от три гола, но сериозни голови положения пред вратата на Икер Касияс липсваха. Такова обаче имаше пред вратата на Ливърпул в 64-ата минута, но Роналдо не успя да се възползва от добрия пас на Бензема и останал сам срещу Миньоле стреля слабо и вратарят на „червените” изби с крак .

Ливърпул нападаше по-често, но в играта на мърсисайдци имаше прекалено много брак и често атаките завършваха без точен удар към Касияс.

В 84-ата минута Стърлинг не успя да засече прострелно центриране във вратарското поле, а три минути по-късно Емре Кан опита да изненада Касияс, но ударът му от дистанция бе прекалено встрани от вратата на гостите.

До нови попадения не се стигна и мачът завърши при резултат 3:0 в полза на гостуващия тим на Реал Мадрид.