Шеста поредна "червена" победа във вечното дерби! (ВИДЕО+СНИМКИ+ТРИБУНИТЕ+ВСИЧКИ ОТЗИВИ)

ЦСКА не остави шансове на "сините" и записа класически успех на снежния "Васил Левски"

ЦСКА записа шеста поредна победа над Левски в първенството. "Червените" взеха 137-ото вечно дерби с категоричното 3:0 на заснежения "Васил Левски".

Головете за тима на Стойчо Младенов отбелязаха Тони Силва (22'), Серджиу Буш (45+4') и резервата Борис Галчев (85').

"Червените" оставиха инициативата в ръцете на съперника си и с три бързи контраатаки взеха своето, удължавайки победната си серия във вечното дерби на шест успеха.

Левски бе по-активният отбор на терена, но "сините" така и не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на Дивиш, като залагаха повече на безцелни центрирания и неточни удари отдалече.

Двубоят започна двуостро, като Левски се опита да наложи натиск, но трудно стигаше до вратата на ЦСКА. В шестата минута двубоят бе временно прекратен, след като треньорът на "червените" бе уцелен и съборен на земята със снежна топка и от феновете на Левски.

Първата опасност бе създадена от "сините", когато Луис Педро бе изведен сам срещу Дивиш, но от малък ъгъл бившият халф на Ботев (Пд) не успя да реализира.

Малко по-късно при първата си истинска атака ЦСКА поведе. Тончи Кукоч центрира в наказателното поле, Буш спечели топката и излезе сам срещу Пламен Илиев. Стражът на Левски спря удара му, но при добавката Тони Силва реализира на гола мрежа.

Малко преди края на първата част и Аниете излезе сам срещу Дивиш, но и този път вратарят на ЦСКА се справи перфектно и излезе победил в персоналния двубой.

В заключителните секунди на първата част нова контра на ЦСКА хвана неподготвена отбраната на Левски. Венцислав Василев спря атака на Левски пред собственото си наказателно поле, напредна до центъра и пусна прекрасен пас в коридор за Буш. Пламен Илиев бе излязъл безразсъдно на границата на наказателното си поле. Буш без проблеми мина покрай него и позволи на ЦСКА да се оттегли с аванс от два гола на почивката.

Второто полувреме не предложи толкова опасни ситуации. Левски отново държа топката в по-голямата част от времето, но опасностите пред Дивиш бяха рядкост.

Точно когато изглеждаше, че "сините" затягат обръча около наказателното поле на ЦСКА, нова мълниеносна контра на "червените" доведе до крайното 3:0. Луис Соарес и Серджиу Буш разиграха на двойно подаване. Буш задържа топката, видя връхлитащия Галчев на далечната греда, пусна топката към него и влезлият като резерва Галчев без проблеми реализира, отново на опразнената "синя" врата.

След тази си победа, ЦСКА категорично показа, че ще бъде основният претендент за титлата. "Червените" остават начело в класирането с 32 точки, като увеличиха преднината си на 10 точки пред вотиря Лудогорец, който малко по-късно приема Черно море.

Левски удължи негативната си серия на три мача без успех в първенството. "Сините" са шести, като след 13 изиграни кръга имат 21 точки.