Лудогорец превключи на А група с победа над Черно море (ВИДЕО)

Отборът от Разград се наложи над коравите „моряци” с 2:0

Лудогорец постигна важна победа срещу Черно море в последния двубой от 13-ия кръг на А група, която не дойде никак лесно. Шампионите се наложиха с 2:0 над коравия отбор на старши треньора Никола Спасов, който също създаде много опасностите пред Владислав Стоянов. Голмайстори станаха Вандерсон и Върджил Мисиджан през второто полувреме.

Двубоят се проведе на стадион „Лудогорец Арена”, като условията за двубоя бяха далеч по-добри от този на националния „Васил Левски”, където бе вечното дерби. Срещата започна с 30 минути по-късно, защото съдийската бригада не успя да стигне навреме в Разград заради обилните снеговалежи.

Така, Лудогорец запази разликата си от ЦСКА на 7 точки и вече има 25 в своя актив. Черно море е осми с 15.

Двата съперника изиграха равностойно първо полувреме, като головите положения и пред двете врати не липсваха. Домакините започнаха срещата ударно и проведоха две много опасни атаки, при които Юнес Хамза можеше да открие резултата, но тунизийският нападател така и не успя да намери очертанията на вратата. Още в 3-ата минута той стреля покрай дясната греда на Илко Пиргов, а след това би високо в аут.

Този старт обаче по никакъв начин не се отрази на нагласата на гостите от Варна. Футболистите на треньора Никола Спасов също атакуваха агресивно и се опитваха да се възползват от всички шансове пред вратата  на Владо Стоянов. Пред „моряците” се откри великолепна възможност да излязат напред в резултата в 12-ата минута. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар, с нея се размина Кирил Котев, но попадна в краката на Бургхардт, който веднага шутира, но Кейсара изби точно от голлинията.

Отборът на Черно море разчиташе и на контраатаки, срещу които Лудогорец трудно противодействаха. При една от тях Живко Петков напредна, намери добре напълно оставения сам Бургхардт, който можеше да шутира от много удобна позиция, но в последния момент се подхлъзна и се размина с топката.

„Орлите” продължиха да атакуват и да търсят гол, който щеше да внесе спокойствие в напрегнатите им действия, но така и не успяха да намерят верния път към варненската врата. Изявите на Хамза в нападение не бяха особено стабилни и уверени, което се отрази на отбора и постепенно повечето атака се случваха по фланговете. Илко Пиргов на няколко пъти се намеси решително, като спасяването му, която направи най-силно впечатление, беше при мощния удар на Върджил Мисиджан в 42-ата минута.

Малко след началото на второто полувреме домакините най-накрая имаха повод за радост. В 51-ата минута футболистите на Черно море действаха много разконцентрирано в защита и позволиха на Кейсара да намери Мисиджан в наказателното поле, той обаче не овладя добре, но за негово щастие там бе Вандерсон, който с бомбен шут от около 2-3 метра препарира Пиргов.

След попадението футболистите на Черно море очаквано натиснаха и принудиха домакините да приемат играта в половината си. Това предизвика недоволството на треньора Дерменджиев. Все пак неговите възпитаници бяха близо до втори гол, след като влезлият като резерва Дани Абало отправи тежък удар, но Пиргов бе на мястото си и спаси.

Последваха още няколко много стабилни изяви на стража на „моряците”, който изби удари на Хамза и Анисе. В 75-ата минута обаче Мисиджан се реабилитира за грешката си по-рано и вкара красив гол. Той получи топката в наказателното поле, финтира бранител и отправи техничен удар, с което покачи на 2:0.

До края Черно море хвърли всички сили в атака поне за почетно попадение, но то така и не дойде и домакините се поздравиха с чиста победа в А група след успеха си срещу Базел в Шампионската лига.