Куинс Парк Рейнджърс отлепи от дъното на Висшата лига

Астън Вила регистрира негативен рекорд след 0:2 в Лондон

Куинс Парк Рейнджърс вече не е последен в класирането.

Момчетата на Хари Реднап постигнаха първа победа от месец август насам и едва втора такава във Висшата лига този сезон. Те се наложиха у дома над Астън Вила с 2:0 в последната среща от деветия кръг на Премиършип и вече са само на две точки от спасителната 17-а позиция.

В герой за „обръчите” на „Лофтъс Роуд” се превърна Чарли Остин, който отбеляза и двете попадения.

25-годишният бивш стрелец на Бърнли донесе и единствения успех досега на своите, след като вкара за домакинския успех с 1:0 над Съндърланд през август, а сега се разписа по веднъж във всяко полувреме.

В понеделник вечер той даде преднина на лондончани още в 17-ата минута след пас на Боби Замора, а в 69-ата се възползва от бърза контраатака и прострелно центриране на Варгас, за да оформи крайния резултат.

Загубата на Астън Вила бе пета поред на нула за гостите и така те регистрираха нов негативен рекорд в клубната си история. Бирмингамци са на 15-ата позиция и имат 10 точки в своя актив, със седем повече от Куинс Парк Рейнджърс.