Късен изравнителен гол сломи Локомотив в битката за Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) успя да се докопа до равенството преди реванша на "Коматево" за Купата

Късен изравнителен гол лиши Локомотив (Пловдив) от победата в първи 1/8-финален сблъсък за Купата на България срещу градския съперник Ботев. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на "Лаута".

Мартин Камбуров даде аванс на "смърфовете" в края на първата част с изключителен удар от пряк свободен удар, а в добавеното време на двубоя Алекс Колев изравни и улесни реванша за Ботев.

Пловдивските "железничари" наложиха домакински натиск и на няколко пъти застрашиха вратата на Стаховяк. Камбуров имаше възможност да открие резултата още в първата минута, но отблизо стреля много слабо. Малко по-късно Лъчезар Балтанов спаси Ботев, като изчисти удар на Дани Кики от голлинията.

Ботев разчиташе основно на контраатаки. При една от тях Галешич шутира силно, но Господинов отрази удара му.

В края на полувремето падна и резонния гол за Локомотив. Мартин Камбуров отново бе човекът, който изработи положението. Нападателят на "смърфовете" си спечели пряк свободен удар, сам застана зад топката и с прекрасен удар не остави шансове на Стаховяк.

През втората част Ботев погледна по-смело към вратата на градския си съперник, но въпреки и смените, които Велислав Вуцов направи, "канарчетата" не успяха да измислят почти нищо интересно пред вратата на Господинов.

В края на двубоя обаче играчите на Вили Вуцов се активизираха и стигнаха до изравнителното попадение. Натискът на "канарчетата" даде резултат и в добавеното време на двубоя Ботев стигна до корнер. Мариян Огнянов центрира топката, Алекс Колев се извиси най-високо и с глава я заби под гредата.

Така, младият нападател даде доста повече надежди на "канарчетата" за реванша, който е на трети декември на "Коматево".