Берое U17 с равенство срещу лидера

Съставът на „Берое“ до 17 г. завърши при резултат 1:1 домакинството си срещу лидера в Елитната група до 17 г. „ДИТ Спорт“ (София) в първи мач от XV кръг

Съставът на „Берое“ до 17 г. завърши при резултат 1:1 домакинството си срещу лидера в Елитната група до 17 г. „ДИТ Спорт“ (София) в първи мач от XV кръг. Двата тима предложиха добър и динамичен футбол и равенството бе най-логичния завършек на двубоя. Момчетата на Владислав Януш откриха резултата чрез Цветелин Атанасов в 10-та минута, а гостите изравниха с попадение на Асен Чандъров в 71-та минута.

В 5-та минута Чандъров центрира от фаул в наказателното поле на „Берое“, където Генчев засече с глава, но прати топката над вратата.

В 10-та минута „зелените“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 30 метра от вратата на гостите. Руси Чернаков и Атанас Панов пробваха заучено положение, като последния центрира в наказателното поле. Цветелин Атанасов засече с глава, топката се удари в напречната греда и падна около гол линията, а Светомир Георгиев я добави в мрежата. Страничния рефер бе маркирал гол още при удара на Атанасов и така резултатът бе открит – 1:0.

Последваха няколко флангови атаки за гостите, които завършиха с центрирания в наказателното поле на старозагорци, но отбраната се справи блестящо във всички тях и не позволи удар към вратата на Добрев.

В 14-та минута Руси Чернаков намери Атанасов пред наказателното поле на „ДИТ Спорт“. Нападателят стреля без подготовка, но стража на гостите се справи.

В 25-та минута след центриране в наказателното поле на гостите топката бе засечена с глава от Светомир Георгиев, но след удара му топката премина на метър над вратата.

Три минути след това Милов Стоянов центрира в наказателното поле на домакините и топката бе засечена с глава от Панталеев, но Добрев успя да улови.

В 37-та минута след добра атака на „Берое“ кълбото попадна у Чернаков, който овладя на границата на наказателното поле, обърна се и стреля, но на сантиметри от целта.

Минута преди почивката Русев отново изсипа топката пред Веселин Добрев, където Котев стреля с глава, но прати кълбото над вратата.

В 46-та минута беройци организираха много добра атака, която завърши с удар на Бакърджиев от дъгата на наказателното поле, но стражът на гостите Узунов се намеси страхотно и изби в ъглов удар.

Пет минути след това Светомир Георгиев получи топката при контраатака, финтира противник и стреля от малък ъгъл, но Узунов отново се намеси и улови.

В 59-та минута Чандъров изпълни страхотно пряк свободен удар, но топката нацели страничната греда на Добрев.

В 64-та минута „Берое“ отново организира добра атака, която премина през Преслав Георгиев и Светомир Георгиев, а топката попадна в Болградов, който шутира без подготовка, но ударът му премина встрани от целта.

71-та минута се оказа повратна в мача, след като първо Цветелин Атанасов изведе Преслав Георгиев на добра позиция, нападателят финтира противник и се озова очи в очи със стража на „ДИТ Спорт“, който обаче показа добър рефлекс и успя да избие шутът към вратата. В ответната бърза контраатака Чандъров получи добър пас зад гърба на отбраната и останал сам срещу Добрев успя да реализира за 1:1.

В края на двубоя гостите оказаха натиск и стигнаха до три добри ситуации. Първо в 79-та минута Добрев изведе Русев в наказателното поле, но Веселин Добрев се намеси блестящо и спаси удара на нападателя.

Минута след това след центрирана топка в наказателното поле на домакините вратарят Добрев бе фаулиран, но сигнал не последва, топката попадна в Мехмедали, който стреля технично, но ударът му премина на сантиметри над гредата.

В добавеното време Русев получи добър пас в наказателлното поле от Чандъров и стреля диагонално, но ударът не намери целта.

По този начин „Берое“ U17 събра актив от 26 т., а все още трябва да доиграе срещата си от предния кръг срещу „Верея“. Както е известно градското дерби от Елитната група бе прекратено заради метеорологичните условия на полувремето при резултат 1:0 в полза на „зелените“.

В следващия кръг момчетата на Януш приемат „Ботев“ (Пловдив). Двубоят е насрочен за 9 ноември от 14 ч.