Локо (Сф) гледа към 1/4-финалите след 4:1 под дъжда в Гълъбово (ВИДЕО)

Отборът на Димитър Васев взе голям аванс с две попадения на Ранджелович и по едно на Том и Шехуди

Локомотив (Сф) постигна убедителна победа с 4:1 като гост на Ботев (Гълъбово) и смело гледа към четвъртфиналите за Купата на България. Дъждът над Гълъбово не попречи на столичани да вземат солиен аванс преди реванша на 3 декември.

Елитният отбор на „железничарите” влезе по-уверено в мача и след два неуспешни корнера на Владислав Романов успя да поведе. Централният бранител Марко Ранджелович се извиси след центриране от фаул на Даниел Генов и с глава откри резултата – 1:0.

Гостите сами върнаха Ботев в мача и в 29-ата минута нападателят на Локо (Сф) Шехуди си вкара автогол след статично положение – 1:1.

Ремито се запази само 4 минути и в 33-ата Марко Ранджелович се разписа за втори път, а Локо пак поведе – 2:1. Отново попадението дойде след центриране от пряк свободен удар, но този път сърбинът бе точен с крак.

6 минути преди почивката хубава контра на „червено-черните” позволи на Том да покачи на 3:1 след пас на Романов.

Край на интригата сложи Шехуди, който след автогола успя да вкара и в правилната врата в самото начало на втората част за 4:1.

До края Локомотив контролираше мача и нацели три греди след удари на Том, Васев и Манолов, но има комфортен аванс преди реванша на 3 декември на стадиона в "Надежда".

Ботев Гълъбово: Георгиев – Енчев, Вълканов, Д. Димитров, Пл. Димитров, Канев, Тилев, Винков, Диков, Кирилов, Тошев
Треньор: Койчо Иванов

Локомотив София: Галев – Елтон, Тодоров, Ранджелович, Хаджиев, Гаджев, Васев, Генов, Том, Романов, Йорданов

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили