Шедьовър със задна ножица не стигна на Дунав за победа в Горна Оряховица (СНИМКИ)

Домакините от Локомотив израниха в 90-ата минута за 1:1 и оставиха интригата за реванша в Русе

Локомотив (Горна Оряховица) се добра до драматично 1:1 с Дунав (Русе) като домакин в първата среща между двата отбора от осминафиналите в турнира за Купата на България. Около 500 души излгедаха мач на живо на снега в Горна Оряховица.

Двубоят предложи много битка и в крайна сметка се стигна до заслужено реми, като горнооряховските "железничари" и "драконите" оставиха развръзката за реванша в Русе. Теренът бе в лошо състояние заради падналия сняг, а домакините успяха да го почистят в последния момент.

Домакините от Горна Оряховица можеха да открият резултата още в първата минута на двубоя, но защитник на Дунав изби топката от голинията. Русенският състав от своя страна разчиташе предимно на контраатаки, при които бяха търсени Мирослав Будинов и Георги Чакъров.

В 19-та минута все пак отново се наложи Христов да се намесва след опасен удар на Йордан Апостолов под напречната греда.

Играта постепенно се изравни, а "драконите" се възползваха по най-добрия начин от ситуацията. Андреас Васев центрира отдясно в 44-та минута и Чакъров прониза горнооряховската врата със задна ножица отблизо за 0:1.

Втората част започна по-равностойно, но отново "железничарите" бяха по-активни. Йордан Апостолов и Янаки Смирнов този път бяха близо до целта, но не я поразиха. Будинов от своя страна имаше шанс да увеличи аванса на гостите. В 84-та минута той засече с глава центриране в наказателното поле на "Локомотив" и прати топката към горния ляв ъгъл, откъдето обаче я извади Радослав Рашков.

Вместо това домакините изравниха. Денислав Мицаков напредна отдясно и центрира остро, но топката рикошира в крак на русенски бранител, излъга Христов и го прехвърли за 1:1 в 90-та минута. Така двата отбора оставиха развръзката за реванша, който е на 3 декември на Градския стадион в Русе.

Локомотив (Горна Оряховица): Радослав Рашков, Мариян Иванов, Александър Горанов, Денислав Мицаков, Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Антоний Балъков, Радослав Байчев (46 - Красен Трифонов), Явор Генчев (58 мин. - Любомир Генчев), Янаки Смирнов, Илия Карапетров (70 мин. - Атанас Димитров)

Дунав (Русе): Радосвет Христов, Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Георги Чакъров (83 мин. - Християн Кожухаров), Андреас Васев (78 мин. - Светослав Читаков), Йордан Димитров, Мирослав Будинов.