Ивелин Попов вкара на тима на Николай Костов за за Купата на Русия, Зенит сензационно отпадна

Капитанът на българския национален отбор вкара първия гол при 3:0 над Тосно

Ивелин Попов вкара първия гол за Кубан при успеха с 3:0 у дома срещу втородивизионния Тосно в турнира за Купата на Русия. Така тимът на капитана на българския национален отбор се класира за четвъртфиналите, а воденият от Николай Костов Тосно отпадна.

Кубан отказа съперника с три гола в рамките на 9 минути. Попето даде начало на серията в 26-ата минута с точен удар след пас на Секу Олисе, а сенегалският нападател Ибрахима Балде добави нови две попадения в 32-ата и 35-ата.

До края Кубан задържа аванса си от три гола и уверено се класира напред.

Зенит поднесе неприятна сензация на своите фенове и отпадна като домакин от Арсенал Тула след 2:3 след продължения.

Скъпата селекция на Андре Вияш-Боаш водеше до 80-ата минута с голове на Аршавин ('20) и Родич ('71), но 10 минути преди края Калешин намали, а в добавеното време Смирнов вкара мача в продължения.

Големият шок за Зенит дойде в 104-ата минута, когато Малоян се разписа за трети път в мрежата на домакините и ги изхвърли от турнира.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)