Мугуруса стартира с убедителна победа над водачката в схемата Макарова

Испанката се наложи категорично с 6:2, 6:1 за 1 час и 10 минути игра

Испанската тенисистка Гарбине Мугуруса победи Екатерина Макарова в първия мач на двете тенисистки от група "Сердика" на Турнира на шампионките в София. 23-ата в света Мугуруса се наложи категорично с 6:2, 6:1 за 1 час и 10 минути игра, като не остави никакви шансове на опонентката си с мощните си удари. Макарова не успя да стигне до нито един брейкпойнт в срещата, а самата тя трябваше да отразява цели 7. Тя наниза 5 аса, но допусна точно толкова двойни грешки.

Срещата започна равностойно като двете тенисистки спечелиха първите си подавания. Родената във Венецуела испанка направи първия си пробив в мача още в третия гейм и впоследствие го затвърди без никакви проблеми. В седмия гейм рускинята срещна сериозни затруднения със сервиса и направи две поредни двойни грешки, които й костваха подаването и така се стигна до втори пробив, след което Мугуруса с лекота затвори първия сет.

В началото на втората част Макарова положи много усилия, за да се пребори за първото си подаване и в крайна сметка успя да поведе с 1:0. Това обаче се оказа и последният гейм, който тя спечели. При 1:1 испанката отново притисна съперничката си и реализира брейкпойнт, с който направи резултата 2:1 в своя полза. Последваха нови пробиви за 4:1 и 6:1 и след час и 10 минути игра Мугуруса сложи точка на мача.