Севиля вкара 6 гола и вече гледа към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Яго Аспас блести с хеттрик срещу Сабадел

Отборът на Севиля победи с 6:1 като гост втородивизионния Сабадел в първи 1/16-финален мач от турнира за Купата на Краля в Испания.

С хеттрик за андалусийците се отчете преотстъпеният от Ливърпул нападател Яго Аспас.

Иначе резултатът бе открит още в 29-ата минута, когато Тимоти Колоджешак се разписа след ъглов удар, а в края на полувремето Аспас удвои от воле, след като първият му удар беше блокиран.

След час игра отново той направи преднината на гостите класическа след добавка, а малко по-късно Кевин Гамейро се разписа от дузпа.

В 71-ата минута дойде ред и на Хосе Антонио Рейес да впише името си сред голмайсторите, макар че само четири минути по-кусно Ернест Форгас вкара почетното попадение за Сабадел.

Крайният резултат бе оформен от героя на вечерта Яго Аспас, вкарал третия си гол от дузпа в последната минута на срещата.

Така Севиля на практика обезсмисли реванша, който ще се играе на 17 декември.