Лудогорец отвя с 4:0 Марек в Дупница (+ВИДЕО)

Пропуски на Марселиньо и Безяк попречиха на Лудогорец да запише още по-изразителна победа в двубоя

Лудогорец откри 14-ия кръг в А група с безапелационна победа с 4:0 при гостуването си на Марек. Добри спасявания на Емил Михайлов и неточности при завършването на атаката на футболистите на Лудогорец  попречиха резултатът да стане кошмарен за отбора от Дупница. Гостите поведоха още в 5-ата минута чрез Абало, а след множество пропуски Марселиньо удвои в 27-ата минута. Безяк се разписа за 3:0 в 65-ата, а крайният резултат бе оформен от Абало в 84-ата минута.

Още с първия съдийски сигнал Марек се прибра в собствената си половина, което даде възможност на гостите да разгърнат атаката си.

В 5-ата минута домакините бяха наказани за плахата си игра след блестяща атака на Лудогорец. Дяков намери Ангуло на леви фланг и колумбиецът с едно докосване подаде към Абало, който не сгреши при удара си от границата на малкия пеналт – 1:0 за Лудогорец.

Нова атака по фланга на гостите можеше да доведе до втори гол, но Борислав Николов успя да изчисти малко преди Мисиджан да удвои преднината на Лудогорец.

В средата на първата част Марселиньо пропусна две чисти голови положения в рамките на две минути. В 22-ата минута грешка при изнасяне на топката даде възможност на Абало да напредне  отдясно, след което подаде към Марселиньо, но бразилецът не успя да преодолее вратаря на Марек. Две минути по-късно Мисиджан с меко центриране намери включващия се от дълбочина Марселиньо, и отново бразилецът остана очи в очи с Емил Михайлов, но ударът му бе прекалено слаб и стражът на домакините улови.

След множеството пропуски най-логичното се случи в 27-ата минута и Лудогорец поведе с 2:0. Дани Абало центрира от десния фланг и Марселиньо насочи с глава топката в близкия ъгъл на Михайлов, но вратарят на Марек не успя да избие и гостите удвоиха преднината си.

В края на полувремето центриране на Лахчев бе засечено от въздуха от Бонев, но Владислав Стоянов бе на добра позиция и изчисти в ъглов.

Марек опита да играе по-нападателно през втората част, но липсата на точност в пасовете и бавното изнасяне на топката не даде възможност на домакините да застрашат вратата на Владо Стоянов.

Отбраната на Марек продължи да прави фрапантни грешки, а в 60-ата минута Марселиньо пое топката от централната зона и като на парад премина между бранителите на домакините, навлезе в наказателното поле и стреля покрай Михайлов, но топката премина встрани от лявата греда.

Безяк също пропусна добра възможност да се разпише. След като получи пас зад защитата словенецът се спря, очаквайки сигнал за засада, но такава не бе маркирана. Краткото разколебаване на нападателя му изигра лоша шега и вратарят на Марек покри ъгъла си и парира удара му.

В 65-ата минута защитата на Марек увисна за пореден път и изпусна Безяк, който технично пусна топката покрай Михайлов за 3:0.

Резервата Вандерсон пропусна да отбележи четвърти гол, малко след като се появи на терена. Абало организира бърза атака за Лудогорец на десния фланг, центрира, няколко футболиста се разминаха с топката, която попадна във Вандерсон, но бразилецът от малка дистанция не уцели вратата.

Марселиньо бе изведен срещу Михайлов в 75-ата минута, но избърза с удара си, който мина встрани от вратата.

Крайният резултат в двубоя бе оформен от Дани Абало, който с техничен прехвърлящ удар преодоля Михайлов в 84-ата минута.