Ямбол записа първа победа в НБЛ

Тимът на Юли Радионов се наложи като домакин над Черноморец Бургас с 94:75

Ямбол се наложи като домакин над Черноморец Бургас с 94:75  и записа първа победа от началото на шампионата.

Мачът бе доста оспорван в първите 20 минути, но след тях домакините изиграха много силно второ полувреме, за да зарадват родната публика в зала "Диана" с първи успех.

Така до момента тимът на Ямбол е с актив от 1 победа и 3 загуби, докато бургазлии остават без нито един успех. Дебют за домакините днес направи американският център Карон Джонсън.

В следващия кръг Ямбол гостува на Черно море Порт Варна, а Черноморец е домакин на Балкан Ботевград.

Тони Бърнас беше най-полезен за победата на Ямбол с дабъл-дабъл от 20 точки и 13 борби, Станислав Говедаров записа 14, по 12 реализираха Костадин Маршавелски и Тейлър Лейзър, а по 11 точки имат Иван Тенев и новото попълнение Карон Джонсън, с 10 е Стоян Петков.

За Черноморец най-полезен с 22 точки, от които 5 тройки, беше Богдан Андонов. Също много силно с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби се включи Любен Пасков, 12 точки реализира Илия Милутинович, а 10 отбеляза Константин Коев.