Борбен Берое загуби в Самоков

След този мач заралии вече са с актив от 2 победи и 2 загуби

Баскетболният отбор на Берое инкасира втората си загуба в шампионата, след като загуби с 98:82 гостуването си на Рилски спортист в мач от IV кръг на Националната баскетболна лига.

След този мач заралии вече са с актив от 2 победи и 2 загуби, но запазват втората си позиция в класирането. Тимът на самоковци пък се изкачи до третата позиция.

Двата състава започнаха срещата във вихрено темпо като водачеството през първата част се сменяше непрекъснато. След като в първите минути беройци имаха преднина, в края частта домакините взеха минимален аванс от 3 точки при 28:25.

Втората част отново започна като първата  - с постоянна размяна на кошове от двете страни. Домакините все пак успяха да дръпнат в резултата, повеждайки с  9 точки след няколко пропуска на „зелено-белите” от чисти позиции. До края на полувремето беройци се  мобилизираха и съкратиха изоставането си до само 5 точки при 50:45 в полза на Рилски спортист.

След паузата баскетболистите на Берое излязоха пределно концентрирани и много бързо стопиха преднината на домакините. Не само това, но заралии успяха и да поведат, като поддържаха минимален аванс почти до самия край на третата част. В последните минути на частта домакините възстановиха лидерството си, повеждайки с 73:70.

В последната четвърт многото натрупани лични нарушения на играчите на Берое сериозно наклониха везните в полза на самоковци. От игра за Берое с по 5 фала напуснаха Диуейн Джаксън и Мичъл Картър.

От своя страна отборът воден от Росен Барчовски демонстрираха много висока класа в последните минути и така домакините успяха да грабнат победата.

За Берое най-резултатен с 19 точки бе Диуейн Джаксън. Гардът на заралии Майк Блек реализира 17, а Мичъл Картър приключи с 16 точки.

За победителите Върнъм Тейлър записа 23 точки. Втори по резултатност бе Златин Георгиев със 19, а Тони Гуджино добави 13.
В следващия кръг Берое приема тима на Спартак Плевен. Двубоят е на 8 ноември от 18:00 часа в Общинската зала Стара Загора.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1