Набор’99 на Литекс напред за Купата след успеха над Левски

"Оранжевите" отстраниха "сините" с дузпи и общ резултат 4:3

Набор’99 на „Академия Литекс“ се класира за четвъртфиналите на турнира Купата на БФС след като отстрани с дузпи Левски София с общ резултат 4:3. „Оранжевите“ таланти бяха по-добри и активни на терена, но изпуснаха да решат нещата в своя полза още в редовното време, съобщава официалният сайт на ПФК Литекс.

През първото полувреме два пропуска направи нападателят Иван Митрев. В последните минути на двубоя негов удар бе изчистен от голлинията, а бранителят Николай Георгиев нацели след корнер гредата.

При последвалите дузпи момчетата на наставниците Ивайло Станев и Николай Димитров показаха по-здрава психика и точен мерник, и заслужено триумфираха. От бялата точка се разписаха Станислав Жеков, Венцислав Славов, Николай Иванов и Николай Георгиев, а стражът Петър Петров стана герой с два спасени удара на „сините“.

Юношеската формация на Литекс, съставена от играчи набор’97/98 пък елиминира Локомотив София с 3:1 и също продължава напред.

В Ловеч „оранжевите“ таланти, водени от наставника Евгени Колев, надделяха с 3:1 над „железничарите“ след попадения на Динко Митрев, Тонислав Йорданов и Александър Георгиев.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига