Валенсия се доближи на точка от първия в Примера Реал (ВИДЕО)

Леванте победи Алмерия и излезе от зоната на изпадащите

Валенсия победи Виляреал с 3:1 в мач от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така, „прилепите” се изкачиха на второ място в класирането с актив от 23 точки, с една по-малко от лидера Реал Мадрид.

Двубоят се проведе на стадион „Ел Мадригал” пред около 23 000 души. Домакините владееха повече топката, особено в края на двубоя, когато се опитаха да направят загубата си по-малка, но Валенсия бе по-ефективният отбор и се възползва от създадените си положения.

Автогол на Ману Тригерос в шестата минута и две попадения на Шкодран Мустафи в 64-ата и 73-ата минута донесоха успеха за Валенсия. Попадението за Виляреал бе дело на Тригерос малко преди края на редовното време.

В друг мач от кръга, който се игра по-късно, Леванте победи у дома с 2:1 Алмерия и наусна зоната на изпадащите.

Давид Барал откри за домакините в средата на първото полувреме. Гостите от Алмерия върнаха едно попадение чрез Зонго в в 71-ата. Пет минути по-късно обаче Виктор Касадесус отново изведе Леванте напред и тимът от Валенсия удържа аванса си.

Алмерия има 9 точки и заема 14-о място в класирането. Леванте събра 8 и вече е 17-и.