Шалке и Хофе ще играят в ¼-финалите за Купата (видео)

Фарфан спаси „Кралскосините” срещу Аугсбург, Мьонхенгладбах с шеста загуба

Станаха ясни първите два участника в ¼-финалната фаза на турнира за Купата на Германия, след като другите планувани за днес мачове от 1/8-финалите на надпреварата Кобленц - Кайзерслаутерн и Кикерс Офенбах – Нюрнберг бяха отложени заради лошите метеорологични условия.

Времето обаче не попречи на Шалке 04 и Хофенхайм да си осигурят участие в следващата фаза на турнира, налагайки се съответно над Аугсбург и Борусия Мьонхенгладбах.

Донякъде изненадващо Хофе се справи по-лесно с гостуващия Борусия Мьонхенгладбах, надделявайки с 2:0 над елитния тим, който се бори за спасение в Бундеслигата.

Резултатът на стадион „Рейн Некер Арена” бе открит от Сигурдсон който в 35-ата минута вкара втория си гол за своите през седмицата, след като се разписа и срещу Волфсбург през уикенда.

Крайното 2:0 в полза на домакините оформи сенегалският нападател Демба Ба, разписал се в 64-ата минута и подпечатал шестата поредна загуба на гостите.

Шалке 04 обаче доста се измъчи в гостуването си на лидера във Втора Бундеслига – Аугсбург, и успя да стигне до минимален успех едва шест минути преди края на срещата.

В герой за възпитаниците на Феликс Магат се превърна перуанският национал Джеферсон Фарфан, осигурил участие в следващата фаза на своите с попадение в 84-ата минута.