Младите "дракони" с важен успех в Стара Загора

Сонер Хюсен вкара и двата гола за 2:1 над Верея

Футболистите на Дунав победиха Верея с 2:1 в мач от 16-ия кръг на първенството на Елитната юношеска група до 17г. Двубоят се игра в Стара Загора.

Русенският състав влезе сериозно в битката с един от преките си конкуренти за място "над чертата" в класирането. Голмайсторът на тима Сонер Хюсен вкара по едно попадение през всяко от двете полувремена. Едва след това домакините върнаха един гол, но за повече нямаха сили.

Контузия на един от русенските таланти обаче вгорчи успеха на Дунав. Мерт Хасан, който е внукът на една от дунавските легенди Ешреф Сюлейманов, се наложи да напусне терена в 70-та минута с травма на рамото.

"Доволен съм от старанието, с който влязоха в мача момчетата. Мачът бе много важен за нас и те го оцениха. Влязоха с голям хъс в борбата и заслужено победихме. За съжаление Мерт Хасан падна лошо на рамото си при борбата за една топка и получи контузия. Може би няма да можем да разчитаме на него в оставащите мачове до края на есента", сподели след края на мача старши треньорът на "Дунав" U17 Емил Иванов.

С този успех русенският отбор се изкачи на 13-т място с актив от 12 точки. В следващия кръг на 15 ноември от 14 ч. младите "дракони" приемат на стадиона в русенския квартал "Здравец" връстниците си от "Берое" Стара Загора, които са сред лидерите във временното класиране.
Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона