Провал за юношите до 19 г.

Тимът на Мето Деянов претърпя тежка загуба от Украйна и изгуби шансове за Елитния кръг на квалификациите за европейското

Юношеският национален отбор на България до 19 г. претърпя тежка загуба 1:5 от връстниците си от Украйна във втория си мач от група 8 на европейските квалификации. За капак капитанът Антонио Вутов бе изгонен в 50-ата минута за два бързи жълти картона.

Нашите бяха обърнати, след като Кирил Десподов от Литекс изведе тима, воден от Методи Деянов, напред в резултата в 36-ата минута.

Украйна се оттегли на почивка при 1:1 след изравнително попадение на Лухкевич в 42-ата минута, а веднага след подновяването на играта Коваленко осъществи пълен обрат. В 75-ата минута той добави още един гол, а Зубков и Борячук накараха Димитър Митов да извади топката от своята мрежа още два пъти, съответно в 77-ата и 87-ата минути.

В другия мач Швеция победи Израел с 1:0 и се изравни с Украйна на върха, като „Тре крунур” и украинците имат по 4 точки. Израел е с 3, докато България е последна без актив.

Първите два отбора от всяка от 13-те групи плюс петте най-добри трети се присъединяват към Испания в Елитния кръг на квалификациите, който ще се проведе през пролетта на 2015 г.

Което означава, че нашите губят шансове, дори и да бият Швеция в последния си мач идния понеделник. В първия си двубой те загубиха от домакина Израел и няма как да ги изместят, тъй като се гледат директните мачове.

България: Митов, Петков (Костадинов 54’), Чапаев, Иванов, Ивайлов, Орачев, Юсеин (жълт картон), Любомиров (Стоев 54’), Вутов (к, червен картон 50’), Краев (Милев 60’), Десподов

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец