Варан донесе измъчена победа на Франция над Швеция в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема изпусна дузпа в стил „Попето срещу Малта”

Франция победи Швеция с минималното 1:0 в контрола, играна на „Стад Велодром”. Единственото попадение за „петлите” отбеляза бранителят Рафаел Варан с глава в 84-тата минута. Две минути след победния гол Карим Бензема пропусна дузпа за домакините в стил „Ивелин Попов срещу Малта”.

Двубоят предложи някои интересни положения, въпреки че 100-процентовете голови възможности почти липсваха. През първата част и двата отбора можеха да поведат. Първо – Гризман бе изведен сам срещу Исаксон, но не успя да играе добре с топката, след което Телин се опита атрактивно да изненада Манданда, но вратарят на домакините успя да избие.

Втората част бе доста по-интересна, като отборът на Франция заигра доста по-агресивно. След няколко изключителни намеси на Исаксон, „петлите” все пак стигнаха до гола.

В 84-тата минута Валбуена центрира от корнер, Варан връхлетя върху топката и с глава я заби в мрежата зад Исаксон, с което донесе радост на феновете на „Велодром”.

Две минути по-късно „петлите” имаха възможност да отбележат и втори гол, след като получиха дузпа за игра с ръка на Вендт. Зад топката застана Карим Бензема, който обаче прати топката високо над вратата, подобно на Ивелин Попов срещу Малта.