Пирин и Монтана си размениха по 2 гола в зрелищно и скандално първо полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Битката между претендентите за "А" група завърши без победител, домакините скочиха на лайнсмен

Пирин и Монтана завършиха 2:2 в дербито между два от претендентите в „Б” група за промоция в "А" група. Двата отбора си размениха головете преди почивката, като Драги Коцев на два пъти даваше аванс на „орлетата”, но Миро Антонов все възстановяваше статуквото. При второто му попадение обаче останаха сериозни съмнения за засада. А след ситуацията домакините скочиха срещу лайнсмена. В края на мача Пирин можеше да реши мача в своя полза, но пропусна две положения.

Пирин откри с първата си атака. Тони Тасев изведе Башлиев отдясно, последният направи бърз финт, като достигната аутлинията, а оттам центрира ниско. От непосредствена близост Драги Коцев отклони в мрежата.

Отговорът на Монтана не закъсня. Той дойде след грешка на Попев, който загуби топката много лесно пред наказателното поле. Последва пас на фланга за Мичев, който центрира меко на дузпата, откъдето Миро Антонов вкара с глава в далечния десен ъгъл – 1:1.

Иначе нито един от двата отбора нямаше подчертано надмощие.

Пирин можеше да си върне водачеството в 18-ата минута, когато Драги Коцев заобиколи вратаря с топка в крака, но си затвори ъгъла и би във външната страна на мрежата.

„Орлетата” отново полетяха в 26-ата минута, когато вкараха гол, който бе копие на първия им. Башлиев получи зад защитата вдясно, пусна ниско по протежението на голлинията и Драги Коцев с шпагат на втора греда се разписа за втори път.

Само 6 минути по-късно Монтана отново възстанови равенството. Голът на гостите обаче породи скандали заради огромни съмнения за засада. Минчев копна зад защитата на Пирин, всички футболисти на домакините очакваха вдигнат флаг, но такъв нямаше и Миро Антонов овладя, за да се разпише по диагонала в левия ъгъл.

Последваха жестоки претенции отстрана на щаба на „орлетата”. Обстановката се нажежи. Публиката също се нагорещи. Полетяха предмети към единия помощник на Вихрен Манев, който извади жълт картон на Димитър Благов за оспорване на попадението на монтанци.

В края на полувремето Христо Иванов извади със сетни усилия умел удар на Мартин Тошев с глава, насочен между двете греди.

През второто полувреме двата отбора се поумориха. Ту едните имаха надмощие, ту другите.

В 74-ата минута Миро Антонов получи в наказателното поле, но точно преди да стреля Румен Сандев изби от крака му.

Двубоят отиваше към своя край. В 87-ата минута Пирин пропусна да реши мача в своя полза. Монтана загуби топката в центъра, домакините бяха в ситуация 4-ма на 2-ма, но пасът към Влади Златинов беше лош и той би високо в аут.

В добавеното време отново той насочи към вратата на Христо Иванов, който внимаваше и улови удара му с глава.

Равенството оставя Монтана на върха. Тимът на Ферарио Спасов събира 34 точки, но Пирин отстъпва второто, след като Локо (ГО) победи ПФК Бургас с 2:1 и измества "орлетата".